Chór Komentujących Wrocławian powraca. Koncert 18 grudnia

Chór Komentujących Wrocławian znowu w akcji, a koncert z nowym przebojem „Aloha, rób to, co kochasz” i starszymi hitami w poniedziałek 18 grudnia o 18.00 w Teatrze Muzycznym Capitol.

  • chór komentujących wrocławian capitol

    Chór Komentujących Wrocławian w akcji/fot. Łukasz Giza


Aloha znaczy witaj

Wyraz „Aloha” w języku hawajskim ma same pozytywne konotacje, oznacza zarówno „witaj”, jak i „miłość”, a także „pokój”. Pozytywne przesłanie niosą też śpiewacy z Chóru Komentujących Wrocławian, którzy przed świętami wystąpią ze starym i nowym repertuarem i w nowej odsłonie. Obecnie działają w założonym przez siebie stowarzyszeniu. Zasłynęli jako fenomen socjologiczny, bo zespół łączy pokolenia (od lat 6 do 75) i jednoczy tych, którzy lubią konstruktywnie podyskutować.

Aloha! – Występ Chóru Komentujących Wrocławian

Aloha! – Występ Chóru Komentujących Wrocławian

Spektakl
Termin 18 grudnia 2017 18:00

Miejsce Capitol Teatr Muzyczny

Zobacz

Chór z medalem ESK 2016

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy pierwszą próbę odbył Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia, który spodobał się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2014 roku ruszył nabór do Chóru Komentujących Wrocławian (rodzaj sequelu poprzedniej formacji). Było bardziej satyrycznie o mieście, a wokalistom (niekoniecznie profesjonalnie przygotowanym) zdecydowali się pomóc aktor Marek Kocot (koordynator projektu od strony werbalnej), kompozytor Rafał Karasiewicz (przygotował muzykę) oraz wokalista Tomasz Leszczyński (nauczył uczestników śpiewać). Chór w ciągu minionym trzech lat, w ramach ESK 2016, wystąpił w wielu nietypowych lokalizacjach (m.in. na dachu Domu na wodzie czy w nocnym autobusie MPK, a niedawno prezydent Rafał Dutkiewicz przyznał chórzystom pamiątkowy medal ESK 2016.

Zgłoś uwagę