Chór Komentujących Wrocławian na Nocnym Półmaratonie

Chór Komentujących Wrocławian zaśpiewa dla biegaczy w sobotę 18 czerwca. Tegoroczny 4. Nocny Półmaraton Wrocław 2016 będzie mieć nietypową oprawę artystyczną. Wzdłuż trasy biegowej występować będą kilkuosobowe zespoły muzyczne. W sumie przy trasie odbędzie się dziesięć koncertów. 

  • Pieśń Szósta „Cyklochodnik”, wykonana na Placu Wolności 23 kwietnia 2016r. fot. Łukasz Giza/Capitol


Do jutra, do 14 czerwca, do godz. 12 uczestnicy biegu mogą wypełnić ankietę, w której wybierają utwory muzyki klasycznej. Wybrane kompozycje zabrzmią podczas startu.

Chór Komentujących Wrocławian śpiewać będzie o godz. 21.45 na „czerwonej pufie”, która znajduje się na Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich, pomiędzy mostem Pokoju a mostem Grunwaldzkim. To właśnie przez most Grunwaldzki będą biegli uczestnicy półmaratonu. Chór Komentujących Wrocławian wykona dla nich Pieśń Siódmą „Obywatele chórzyści”, a także powtórzy Pieśń Pierwszą „Szanta na sukces” i Drugą „Wrocław nocą wciąż”.

Chór Komentujących Wrocławian działa od listopada 2014 roku. To projekt realizowany przez Teatr Muzyczny Capitol w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Chór tworzą ci, którzy czują się odpowiedzialni za swoje miasto. Wykonują różne zawody i są w wieku od 7 do 77 lat. Nie wstydzą się niekształconych głosów, braku idealnego słuchu. Te niedostatki nadrabiają pasją. Piszą teksty o tym, jak żyje im się we Wrocławiu, z czego są dumni, co należy poddać krytyce, co zganić, co jeszcze poprawić. Występują spontanicznie, co parę miesięcy, wybierając na swoje występy oryginalne i charakterystyczne dla Wrocławia miejsca. Śpiewali już na dachu pierwszego wrocławskiego domu na wodzie („Szanta na sukces”), w nocnym autobusie i na przystankach („Wrocław nocą wciąż”), na deptaku przy ul. Oławskiej („Zakazy”), w zrewitalizowanym barze Barbara przy ul. Kazimierza Wielkiego („Recyklizacja”), na trakcie pieszo-rowerowym przy pl. Wolności („Cyklochodnik, czyli Sojusz pieszo-rowerowy”).

Zgłoś uwagę