Chętniej jeździmy pociągami

Liczba mieszkańców, którzy zaczęli korzystać z kolei w województwie dolnośląskim w ciągu zaledwie 4 lat wzrosła o ponad 57%! Nasz region jest krajowym liderem w tym zestawieniu. 


Inwestycje w infrastrukturę kolejową, nowe pociągi i poszerzanie siatki połączeń przynoszą efekty.  W 2012 roku regionalny przewoźnik przejechał nieco ponad 1,5 milionów km. W 2016 roku było to już ponad 7 milionów km! Wraz z tym rośnie liczba pasażerów, którzy skorzystali z przejazdów. 

- Wybór Dolnoślązaków jest potwierdzeniem, że realizowana przez nas strategia rozwoju samorządowych przewoźników jest skuteczna. Coraz więcej ludzi korzysta z nowoczesnych składów Kolei Dolnośląskich. Mieszkańcy regionu doceniają naszą ofertę i dlatego chętnie korzystają z naszych usług – zaznacza Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

O sukcesie spółki najlepiej świadczą liczby. W 2012 roku Koleje Dolnośląskie obsługiwały niemal 1 700 tys. pasażerów, korzystając z 21 składów. Pod koniec roku 2016 Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 7 milionów pasażerów, korzystając z 45 pociągów. W Polsce tylko trzech przewoźników regionalnych może pochwalić się większą liczbą podróżnych.

- Samorząd województwa dolnośląskiego konsekwentnie od kilku lat stawia na kolej. Efekty takiej polityki widzimy w zestawieniu przygotowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. Tak duży wzrost pasażerów w naszym regionie pokazuje, że mieszkańcy chcą korzystać  z nowoczesnych, bezpiecznych i ekologicznych usług, jakie oferują Koleje Dolnośląskie -  podkreśla Jerzy Michalak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego. 

Większe zainteresowanie pasażerów ofertą Kolei Dolnośląskich to nie jedyna dobra wiadomość dla pasażerów. Świętująca 10 – lecie istnienia spółka jeszcze w tym roku powiększy swój tabor o 11 nowoczesnych składów, które zapewnią komfort podróży mieszkańcom regionu. Dzięki stałemu rozwojowi Kolei Dolnośląskich po torach regionu jeździ obecnie więcej pociągów niż kiedykolwiek w historii.  

Czytaj również: Nowe połączenie Wrocław Główny-Wrocław Wojnów

materiały KDZgłoś uwagę