Chcesz podarować dzieciom prezent? Zostaw go w MPK

Ruszyła akcja fundacji Zobacz Mnie i wrocławskiego MPK. Każdy kto chciałby podarować paczkę świąteczną potrzebującym dzieciom może przywieźć ją do Biura Obsługi Pasażera przy ul. Prusa. Pierwotnie podarki miały być zostawiane w pojazdach MPK, ale ten pomysł wzbudził zastrzeżenia związków zawodowych.  - Pomaganie osobom potrzebującym powinno odbywać się w dobrej atmosferze. Powinno łączyć a nie dzielić. Dlatego, biorąc pod uwagę protest jednego ze związków zawodowych oraz niektórych prowadzących, podjąłem decyzję o rezygnacji ze zbierania paczek przez naszych kierujących - skomentował to w oświadczeniu prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. 

  • Pierwszą paczkę w akcji charytatywnej zostawił prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.


Włącz się do akcji „ZOBACZ MNIE i zostań moim Mikołajem”. - Grudzień to wyjątkowy, magiczny czas wyczekiwania na Wigilię i Boże Narodzenie. Chcemy zrobić wszystko, żeby pomóc dzieciom z niepełnosprawnością i rozświetlić im ten świąteczny okres – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes fundacji Zobacz Mnie.

Prezenty trafią do 400 niewidomych i niesłyszących dzieci z dwóch wrocławskich ośrodków: przy ul. Kamiennogórskiej i Dworskiej. Na stałe mieszkają tam dzieci i młodzież od 3 do 24 roku życia. Uczą się nie tylko szkolnych przedmiotów, ale również codziennego życia.

– Łatwo wzruszamy się oglądając kampanie z chorymi dziećmi, których dolegliwości są widoczne na zdjęciach. Dzieci chorujące na nowotwory, po chemioterapii, podłączone do kroplówek – to chwyta za serce. Jednak wśród takich akcji, bardzo potrzebnych oczywiście, nieco umyka nam los maluchów zmagających się z mniej widocznymi problemami. Organizacje pomagające dzieciom niewidomym, niesłyszącym i często także niemówiącym, mają trudniejsze zadanie, aby trafić do serc darczyńców. Dlatego pracownicy MPK skierowali swoją wrażliwość w kierunku dzieci, których życie jest torem przeszkód, ale na co dzień trudno ich zmagania zauważyć – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Paczki dla dzieciaków można przekazywać w Biurze Obsługi Pasażera MPK przy ul. Prusa 75-79. Pierwotnie miałby być przekazywane na przystankach kierowcom autobusów i motorniczym. Jednak ten pomysł nie spodobał się jednemu z trzech związków zawodowych działających przy MPK. – Nasza spółka nie wycofuje sie z pomagania potrzebującym. Chcę, by MPK intensywnie uczestniczylo w tworzeniu ducha Wroclawia jako miasta ludzi życzliwych o otwartych sercach. Dlatego każdy, kto chce dołączyć do akcji "Zobacz Mnie i zostań moim Mikołajem" wciąż może zostawić swoją paczkę w Biurze Obsługi Pasażera MPK przy ul. Prusa. Ja już prezenty przygotowałem. Wierzę, że wśród dostarczonych paczek znajdą się te kupione przez wszystkich protestujących w internecie pracowników – napisał prezes Krzysztof Balawejder. 

- Ogromnie się cieszymy, że wrocławskie MPK jest z nami. Jestem wzruszona otwartością spółki. Dzięki temu możemy dotrzeć z informacją o naszej akcji do mnóstwa ludzi – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral. 

Więcej informacji o akcji na stronie: www.zostanmikolajem.zobaczmnie.orgZgłoś uwagę