Cezary Studniak nowym dyrektorem PPA

Nowy dyrektor artystyczny PPA

  • Cezary Studniak w spektaklu "Kocham cię. Ja ciebie też nie. Serge Gainsbourg"


Konrad Imiela, dotychczasowy dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Nadal jednak pozostaje dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol.

Od przyszłego roku - 36. PPA pokieruje Cezary Studniak - aktor i rezyser zawodowo związany z Capitolem. Nominację przyjął w piątkowy (28 marca) wieczór podczas Koncertu Finałowego 35. PPA. Wręczył mu ją prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

- Propozycja ta padła publicznie. Mam wrażenie, że nie jest to żart - mówił Cezary Studniak, przyjmując nominację. - Będę musiał się zmierzyć z legendą festiwalu. Mam nadzieję, że nie zawiodę przede wszystkim widzów.

Konrad Imiela podziękował swoim współpracownikom za 8 lat wspólnej pracy przy PPA.

Cezary Studniak jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Od 1997 do 2002 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma w dorobku artystycznym role filmowe, dramatyczne i musicalowe: m.in.: Thenardier w "Les Miserables" (reż. Jerzy Gruza), George Berger w "Hair" (reż. Wojciech Kościelniak). Za rolę Bergera otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni); Tezeusz-Oberon w "Śnie nocy letniej" (reż. Wojciech Kościelniak ).
W zespole Capitolu od 2003 roku.
Wraz z Konradem Imielą autor scenariusza i reżyser spektaklu "Śmierdź w górach"; reżyser spektakli; "Mdłość, Mniezłość, Miłość", ""rzecze Budda Chinaski" i "Mury Hebronu".

Ważne role w Capitolu:
Idiota (2009) - Rogożyn (za tę rolę otrzymał Nagrodę Publiczności na IV Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni)
Mdłość, Mniezłość, Miłość (2007)
rzecze Budda Chinaski (2007)
Ścigając zło (2011)
Frankenstein (2011) - Monstrum
Sex machine (2012) - Przyjaciel
Ja, Piotr Rivière, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, braci swoich i wszystkich sąsiadów swoich… (2012) - Rivière
Mistrz i Małgorzata (2013) - Jeszua Ha-Nocri
Kocham cię. Ja ciebie też nie (2014) - Serge Gainsbourg

akZgłoś uwagę