Centrum Poznawcze we Wrocławskim Wyzwaniu: MOBILNOŚĆ

W połowie lipca do partnerów programu Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ dołącza Centrum Poznawcze Hali Stulecia!


Blisko 550 tysięcy kilometrów pokonali do tej pory wrocławianie podczas Wrocławskiego Wyzwania: MOBILNOŚĆ, wykorzystując ekologiczne środki transportu. Dzięki zastąpieniu auta spacerem, jazdą na rowerze i komunikacją miejską udało nam się zaoszczędzić ponad 100 ton dwutlenku węgla! Nasza akcja trwa dalej i dla jej uczestników mamy nowe nagrody.

Tym razem na Użytkowników aplikacji BetterPoints czekać będą podwójne zaproszenia do Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Ideą Centrum Poznawczego jest przybliżenie zwiedzającym najważniejszych wydarzeń dotyczących Hali Stulecia – genezy jej powstania, przemian na przestrzeni lat oraz modernistycznej architektury. Multimedialny i interaktywny program edukacyjno-poznawczy „Centrum Innowacyjności w Architekturze i Budownictwie” pozwala dotknąć historii stu lat obiektu klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia, oraz przyległych do niej terenów wystawowych. Całość wzbogacona jest o galerię i system ekranów w kuluarach Hali Stulecia. Kulminacyjnym punktem wystawy jest widowisko światła i dźwięku wykonane techniką videomappingu pod kopułą Hali.

Centrum Poznawcze składa się z czterech sal – Visitor's center, Pokoju Historycznego, Pokoju Edukacyjno-Poznawczego i Galerii. Wszystkie tworzą spójną ścieżkę historyczną, prezentującą całościowo architektoniczne i historyczne dzieje Hali Stulecia, Wrocławia, regionu i innych obiektów z listy UNESCO. Do stworzenia ekspozycji wykorzystano 35 monitorów dotykowych, 40 monitorów LCD, a scenografia nawiązuje do architektury modernizmu.

W ramach Wrocławskiego Wyzwania: MOBILNOŚĆ będzie można zdobyć podwójne zaproszenia do Centrum Poznawczego, upoważniające do obejrzenia Wystawy Multimedialnej, zwiedzenia Hali Stulecia oraz Pokazu Videomappingu. Aby wziąć udział w tym ostatnim, należy sprawdzić wcześniej termin, w jakim jest on planowany. Można to zrobić na stronie internetowej Centrum Poznawczego (KLIKNIJ)

Zgłoś uwagę