Napisz Historie Różankowe

Historie Różankowe to nowy projekt realizowany przez Centrum Kultury Agora. W jego ramach organizowany jest konkurs literacki. Każdy, kto chce napisać pracę, której tematem przewodnim będzie osiedle Różanka może wziąć w nim udział. Nagroda główna to 1500 zł.


Termin nadsyłania prac: 3 września 2015. Nagroda główna  to 1500 zł (pozostałe: 1000 zł, 500 zł) oraz publikacja w kwartalniku „RITA BAUM”. 

Można przekazać własne doświadczenia lub spisać opowieści zasłyszane. Można też stworzyć coś zupełnie nowego – może kryminał, którego akcja rozgrywa się w  niemieckim Rozenthal lub opowiadanie fantasy o żyjących tu od dawna krasnoludach? Mieszkałeś tu dawno temu i chciałbyś opisać swoje wspomnienia? Prace konkursowe muszą nawiązywać do osiedla, ale Różanka to tylko inspiracja. Nie trzeba ograniczać się do wydarzeń rozgrywających się na osiedlu Różanka, czy losu  osób mieszkających na osiedlu.

Najciekawsze i najoryginalniejsze legendy, anegdoty, mity, czy prawdziwe opowieści trafią do bloga „Cyfrowe Róże” oraz staną się filarem scenariusza i Różankowego spektaklu. 

Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w formie opowiadania, reportażu czy formy dramatycznej, nadesłane prace oceniać będzie komisja konkursowa, w skład której wejdą: Paweł Piotrowicz – poeta, dziennikarz, animator kultury, Prezes Stowarzyszenia Kulturalno- ¬ Artystycznego Rita Baum oraz Karol Pęcherz, ¬ Prezes Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza,  redaktor prowadzący Magazynu Materiałów Literackich Cegła.

Projekt skierowany do osób 16+

Niezbędne do udziału dokumenty – kartę zgłoszeniową, regulamin konkursu i oświadczenie znajdziecie na stronie Centrum Kultury Agora.

Zgłoś uwagę