Nowy biurowiec na Kowalach

Centrum Komercyjne Długosza Business Park na wrocławskim osiedlu Kowale wzbogaci się o kolejny biurowiec.

  • Centrum Komercyjne Długosza Business Park

    Rozbudowa Centrum Komercyjnego Długosza Business Park, fot. inwestor


Centrum Komercyjne Długosza Business Park położone jest wzdłuż al. Marcina Kromera i ul. Bolesława Krzywoustego na obszarze między ul. Boya-Żeleńskiego i al. Poprzeczną. Do tej pory inwestor – firma TRIADA-DOM – wybudował tam dwa z trzech planowanych budynków. Prace przy nowym budynku o powierzchni użytkowej ponad 4 tys. mkw., zostaną zakończone w 2016 r. Jego autorami są architekci z biura projektowego AP Szczepaniak. Architekci zapewniają, że na historycznym obszarze, zwanym niegdyś "Wsią kowali", stanie konstrukcja nowoczesna, hołdująca przemysłowej tradycji miasta. Obszar Wrocławia, na którym znajduje się inwestycja od lat związany był z przemysłem. W 1934 były tam trzy cegielnie. W okolicy działała także stara stocznia rzeczna.

fot. inwestor

 – Świadomi tej tradycji użyliśmy motywu przemysłowej "zębatkowej taśmy" w kompozycji poszczególnych płaszczyzn elewacji. Efekt przywodzi na myśl mechanizm wielkiej maszyny – opowiada Paweł Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak i dodaje, że przemysłowo-biurowy charakter podkreślają zastosowana kolorystyka: biele, odcienie szarości, oraz czernie.

fot. inwestor

Architekci zadbali także o to, by wnętrze budynku można było łatwo zaaranżować. Przestrzenie biurowe mogą mieć dowolna strukturę: otwartą komórkową lub układ mieszany. W zależności od potrzeb i preferencji układ biura można łatwo przekształcić, by zwiększyć jego funkcjonalność.

Zgłoś uwagę