Capgemini zatrudni 300 osób

Wrocławskie biuro Capgemini Polska Sp. z o.o., które w ubiegłym roku obchodziło 10-lecie działalności w stolicy Dolnego Śląska, ogłosiło, że jeszcze w tym roku planuje stworzenie około 300 dodatkowych miejsc pracy.

  • Capgemini

    Capgemini zatrudni 300 osób


Oferta rekrutacyjna, podobnie jak w ubiegłych latach, jest kierowana przede wszystkim do programistów. Tym razem jednak poszukiwani są głównie specjaliści ze znajomością języka angielskiego, a nie jak to było dotychczas - z językiem niemieckim. Ma to związek z obsługą nowych klientów przez firmę, która dotąd świadczyła usługi informatyczne głównie na rzecz kontrahentów z rynku niemieckiego.

- Wrocławskie centrum Capgemini zamierza  znacznie poszerzyć obszar swojej działalności - mówi Piotr Poprawski Dyrektor Software Solutions Center, Capgemini. - Od tego roku będziemy tworzyć i rozwijać systemy informatyczne już nie tylko dla klientów niemieckich, ale firm z całego świata. Właśnie w związku z tą zmianą planujemy zatrudnić w tym roku w sumie ponad 300 pracowników. Poszukujemy zarówno doświadczonych informatyków, jak i osób, które właśnie kończą studia. Będziemy też, tak jak co roku, oferować praktyki dla studentów.

Oprócz intensywnych działań rekrutacyjnych, wrocławskie biuro Capgemini kontynuuje program Akcja Relokacja, którego celem jest zachęcenie specjalistów IT spoza Wrocławia do pracy w tym mieście. Każdy kandydat, który wcześniej przez minimum rok pracował lub studiował w miejscowości oddalonej od Wrocławia o min. 70 km i pomyślnie przejdzie proces rekrutacji w Capgemini, otrzyma wraz z pierwszą pensją bonus wysokości 10 000 PLN na pokrycie kosztów związanych z relokacją.

Capgemini Software Solutions Center we Wrocławiu specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych dla globalnych i renomowanych marek z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów, takich jak m.in. Daimler, BMW, Volkswagen, Audi, Lufthansa, czy niemiecki kanał telewizyjny ZDF.

Wrocławskie centrum jest jedną z pięciu lokalizacji Capgemini Polska. Pozostałe oddziały znajdują się w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Opolu. Łącznie w 2015 roku firma planuje zatrudnić ponad 700 osób. W grudniu ubiegłego roku liczba pracowników firmy w Polsce przekroczyła 6 tys. osób.

Capgemini jest jednym z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych. W ponad 40 krajach zatrudnia prawie 145 tys. osób.Zgłoś uwagę