Capgemini zatrudni 150 programistów i inżynierów

Firma zwiększa zatrudnienie i wynajmuje kolejne biura


Do końca 2015 roku Capgemini Polska Sp. z o.o. zamierza zatrudnić we Wrocławiu około 150 nowych pracowników. Jest to związane z rozwojem wrocławskiego Software Solutions Center należącego do spółki.

Wrocławskie Capgemini Software Solutions Center zajmuje się tworzeniem, testowaniem oraz wdrażaniem zaawansowanego oprogramowania IT. W związku z jego rozwojem firma otwiera nowe biuro w biurowcu Millennium Tower IV. Dzięki temu w pierwszej połowie przyszłego roku spółka dysponować będzie łączną powierzchnią biurową blisko 7 tys. mkw. Główna siedziba wrocławskiego oddziału firmy jest ulokowana w budynku Millennium Tower II.

– Decyzja o otwarciu nowego biura była podyktowana dynamicznym rozwojem naszej firmy – mówi Piotr Poprawski, dyrektor Capgemini Software Solutions Center. – Capgemini Software Solutions Center we Wrocławiu tworzy ponad 500 osób. W przyszłym roku powiększymy nasz zespół o około 150 pracowników. Nowe biuro pozwoli na realizację planów rekrutacyjnych, związanych z ambitnymi projektami dla naszych klientów.

W związku z rozwojem firmy, Capgemini Software Solutions Center prowadzi stałą rekrutację. Szansę na zatrudnienie mają przede wszystkim specjaliści z obszaru IT. Poszukiwane są zarówno osoby z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, jak i absolwenci kierunków informatycznych.

– Pracownicy Capgemini Software Solutions Center realizują szereg zaawansowanych projektów z obszaru IT i nowoczesnych technologii – twierdzi Dominika Jadach-Łaguna, specjalista ds. rekrutacji i administracji, Capgemini Software Solutions Center. – Nasi specjaliści są odpowiedzialni za projektowanie, testowanie oraz wdrażanie indywidualnych rozwiązań informatycznych, między innymi w oparciu o narzędzia Business Intelligence oraz technologie mobilne. Dlatego też nowych pracowników rekrutujemy głównie spośród specjalistów IT.

Capgemini Software Solutions Center we Wrocławiu specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych. Klientami wrocławskiego centrum są globalne marki z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów, m.in. Daimler, BMW czy ZDF.

Capgemini jest jedną z największych firm świadczących usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe z zespołem ponad 130 tys. pracowników w 44 krajach. Grupa osiągnęła w 2012 r. przychód w wysokości 10,3 mld euro. W Polsce Capgemini działa od 1996 r., zatrudniając obecnie 5,5 tys. pracowników w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Opolu.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę