Mistrzowie metalowej makabry: Cannibal Corpse w Alibi

Amerykański deathmetalowy Cannibal Corpse istnieje ponad ćwierć wieku, ma na koncie kilkanaście płyt i cieszy się zasłużoną opinią jednego z największych klasyków gatunku. W piątek zagra w klubie Alibi przy Grunwaldzkiej 67. Początek imprezy o godz. 19. 

  • cannibal corpse klub alibi

    Cannibal Corpse zagrają w piątek w klubie Alibi


Jim Carrey kocha Cannibalsów

Na swoją pozycję muzycy z Bufallo w stanie Nowy Jork zaczęli pracować w grudniu 1988 roku. To właśnie wtedy wokalista Chris Barnes, basista Alex Webster, perkusista Paul Mazurkiewicz i gitarzyści Jack Owen oraz Bob Rusay postanowili połączyć siły (do tej pory grali w trzech różnych kapelach) i zacząć uprawiać metal w najcięższej, najbardziej ekstremalnej formie. Swoje pierwsze demo nagrali w marcu roku następnego, w 1990 roku mieli już na koncie pełnowymiarowy debiutancki album pt. „Eaten Back To Life”. Tamta płyta i trzy kolejne („Butchered At Birth” z 1991 r., „Tomb Of The Mutilated” z 1992 r. oraz „The Bleeding” z 1994 r.) zrobiły z Cannibal Corpse ogólnoświatową deathmetalową gwiazdę. Panowie szokowali nie tylko  brutalną muzyką, ale przede wszystkim umiłowaniem lirycznej makabry, a więc inspirowanymi horrorami klasy B tekstami pełnymi szczegółowych opisów wszelkiej maści okropieństw, bezeceństw, zboczeń, chorób, wypadków i perwersji. Całości obrazu dopełniały ociekające posoką okładki kolejnych wydawnictw. Można się było przerazić, można też było – jak podpowiadał zespół – podejść do słowno-muzycznych propozycji Amerykanów z humorem i dystansem. Jak np. aktor Jim Carrey, który załatwił Cannibalom występ w pierwszej części kasowego filmu „Ace Ventura – psi detektyw”.


Godna podziwu konsekwencja

Po latach Cannibal Corpse budzi już zdecydowanie mniejsze kontrowersje niż kiedyś, od 20 lat nie śpiewa już w zespole Chris Barnes (zastąpił go George „Corpsegrinder” Fisher), ale artyści nigdy nie złożyli broni i z podziwu godną konsekwencją uprawiają swoje ekstremalne poletko, co parę lat wypuszczając w świat swoje kolejne dzieło. Ich ostatni album pt. „A Skeletal Domain”  (z zeszłego roku) został ciepło przyjęty przez fanów i recenzentów. Chwalono dobre kompozycje i czytelną produkcję, ganiono natomiast – ech, ci wiecznie szukający dziury w całym recenzenci! – mało makabryczną, „grzeczną” okładkę. Płyta mimo rzeczywiście średnio atrakcyjnego opakowania jest naprawdę świetna. Tak jak i aktualna forma zespołu. Cannibal Corpse nigdy jednak nie zawiódł na żywo, koncert w Alibi z pewnością będzie więc fantastyczny, tak jak ten sprzed trzech lat, w tym samym miejscu. Przed gwiazdą wieczoru wystąpią dwa szwedzkie supporty: Overviolence i Gadget. Dostojny headliner wejdzie na scenę ok. 20.50.

Bilety na koncert Cannibal Corpse

Bilety: 65 zł przedsprzedaż, 75 zł w dniu koncertu.

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie).

Bilety kolekcjonerskie dostępne również:

Wrocław:
Sklep Maksel, ul. Rynek 31/32 (Dom Handlowy Feniks, 5 pietro)
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67

Oraz:
TicketPro, E-Bilet, Eventim, Muno.pl/ Biletomat

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Cannibal Corpse + support

Cannibal Corpse + support

Koncert / W klubie
Termin 31 lipca 2015 19:00

Miejsce Klub Alibi

Zobacz
Zgłoś uwagę