CampTogether: uczniowie z różnych krajów we Wrocławiu

Młodzież z całej Europy przyjechał do Wrocławia, by wspólnie z uczniami wrocławskich szkół wziąć udział w CampTogether Wrocław 2016. Przez cały tydzień będą się spotykać podczas tematycznych dni, poznawać się wzajemnie, pracować i rywalizować podczas zmagań sportowych. Każdemu z dni spotkania przewodzi bowiem inny temat: sztuka, kreatywność, sport i rozrywka.


CampTogether Wrocław 2016 to sześć dni, podczas których młodzież z różnych krajów ma okazję, by poznać Wrocław, zawiązać przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami i dobrze się bawić podczas tematycznych dni, w których edukacja przeplata się z rozrywką.

W sumie niemal 2000 młodych ludzi – uczniów 44 szkół polskich i 49 placówek zagranicznych – weźmie udział we wspólnych spotkaniach tematycznych. Z zagranicy przyjeżdżają do Wrocławia uczniowie szkół z Niemiec, Czechy, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji, Cypr. Obecni na spotkaniu będą także uczniowie z dalekich Chin.

Na poniedziałek zaplanowano Dzień integracyjny, podczas którego młodzież zapoznaje się w obrębie szkoły. Natomiast od wtorku do piątku wszyscy uczestnicy CampTogether Wrocław 2016 spotykać się będą w różnych lokalizacjach w mieście (Hala Stulecia, Pola Marsowe, pl. Wolności). Na zakończenie pobytu uczestnicy CampTogether Wrocław 2016 zostali zaproszeni do włączenia się we Flow, które w sobotę będzie „przepływać” przez miasto.

We wtorek, który jest Dniem sztuki, uczestnicy pokażą filmy prezentujące miejsca, z których pochodzą – ich szkoły, dzielnice, miasta, wykonają także przygotowane specjalnie na CampTogether Wrocław 2016 utwory muzyczne. W tym dniu także uczczą 25. rocznicę dobrego sąsiedztwa polsko-niemieckiego – będzie to radosny happening w formie zabawy integracyjnej.

Środa, czyli Dzień kreatywności, to czas odkrywania potencjału tkwiącego w młodych ludziach – dla każdej grupy przygotowane zostały interesujące warsztaty. To także dzień otwartych scen, na których można zaprezentować siebie, swoją szkołę, miasto czy region.

W czwartek na Polach Marsowych przy Stadionie Olimpijskim, podczas Dnia sportu, uczestnicy CampTogether Wrocław 2016 będą rywalizować ze sobą w sportach drużynowych, zbierać punkty w sportowych zadaniach, relaksować się i wezmą udział w biegu terenowym

Piątek to Dzień rozrywki, który wyjątkowo zacznie się wieczorem. Na pl. Wolności odbędzie się zabawa pod gołym niebem, podsumowanie CampTogether Wrocław 2016, a także odsłonięcie instalacji artystycznej podarowanej Wrocławiowi przez belgijskie Mons, które w ubiegłym roku było Europejską Stolicą kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Partnerami CampTogether Wrocław 2016 są: Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Kolejkowo, Hotel Service, Pol-Motors, Tony, Fit-Wro, Chris

 

CampTogether - 6-11.06.2016 from Vireo Media on Vimeo.

Więcej o zjeździe czytaj:

CampTogether Wrocław 2016

CampTogether Wrocław 2016

Akcje społeczne / Spotkania / Dla dzieci / ESK
Termin od 6 czerwca 2016 do 11 czerwca 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Zgłoś uwagę