Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

Kompleks powstanie przy ul. Legnickiej


Spółka SwedeCenter uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Business Garden Wrocław. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 37 tys. mkw.

Business Garden Wrocław położony będzie przy ul. Legnickiej w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego „Magnolia” i bliskiej odległości od centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i liczne przystanki komunikacji miejskiej.

Docelowo będzie oferować ponad 110 tys. m2 powierzchni najmu. Kompleks składać się będzie z ośmiu budynków biurowych oraz hotelu.

Otrzymane pozwolenie na budowę dotyczy całej inwestycji, jednak realizacja kompleksu będzie przebiegać etapowo. W pierwszej kolejności zostaną wzniesione trzy budynki biurowe położone od strony ul. Jaworskiej.

Kompleks biurowy został zaprojektowany przez architektów z pracowni APA Wojciechowski. Atrakcyjność projektu podnosi obecność wewnętrznego ogrodu z centralnie usytuowanym pawilonem restauracyjnym, a także szereg planowanych udogodnień dla przyszłych najemców na terenie kompleksu. W planowanym ogrodzie przewidziano zarówno strefy pracy, jak i odpoczynku dla pracowników i gości odwiedzających Bussiness Garden. Użytkownicy biur będą mogli tu także uprawiać sport. Powstaną tu bowiem między innymi boiska do gry w koszykówkę. Natomiast wszyscy odwiedzający to miejsce będą mogli skorzystać z publicznego dostępu do Wi-Fi.

Business Garden Wrocław został precertyfikowany na poziomie LEED Gold, co oznacza, że będzie wybudowany zgodnie z zasadami budownictwa przyjaznego środowisku.

Inwestorem i deweloper Business Garden Wrocław jest firma SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA. Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę pod marką Business Garden w Polsce. Pod koniec 2012 roku ukończono pierwszy etap Business Garden Warszawa, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany również pierwszy etap Business Garden Poznań.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę