Wbito pierwszą łopatę pod Business Garden Wrocław

W środę, 29 października 2014 r., na placu budowy  Business Garden Wrocław odbyła się Uroczystość Wbicia Pierwszej Łopaty, rozpoczynająca realizację pierwszego etapu inwestycji.

  • budowa

    Wbito pierwszą łopatę pod Business Garden Wrocław (fot. Katarzyna Kunka)


Business Garden Wrocław to nowoczesny park biznesowy, który powstanie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Pierwsze trzy budynki kompleksu zostaną wzniesione w części działki położonej od strony ulicy Jaworskiej.

- Miejsce to przez lata kojarzyło się ze Wzgórzem Mikołajskim, gdzie po wojnie wywożono gruz z centrum miasta, a dzisiaj zamieni się z gruzowiska w ogród biurowy, który stworzy wyjątkową przestrzeń dla współczesnych fabryk, jakimi są biurowce – powiedział podczas uroczystości Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Cała strategia rozwoju Wrocławia opiera się na gospodarce opartej na wiedzy, a tu pewnością będą sprzyjające temu warunki. Dla nas przywrócenie tego miejsca miastu było ważne od kilku lat. W momencie, gdy rozebrano tutejszą górkę i przekazano ziemię na ochronę przeciwpowodziową Wrocławia, sporządziliśmy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i uczyniliśmy z tego fragmentu ziemi ofertę inwestycyjną. Cieszymy się, że inwestor przygotował bardzo ambitny projekt. Mamy nadzieję, że stworzy tu wyjątkową przestrzeń, która jest nam potrzebna, ponieważ Wrocław intensywnie się rozwija, a inwestorzy dobrze się tu czują. Myślę, że będzie to dobry adres we Wrocławiu.

- Mamy nadzieję, że projekt wpisze się w istniejącą tkankę miasta i zmieni oblicze lokalnego rynku nieruchomości, a także podniesie atrakcyjność biznesową Wrocławia – twierdzi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland. – Cała inwestycja zostanie ukończona w 2017 roku, a docelowo będzie tu pracowało nawet 8,5 tys. osób.

Inwestycja na 7 ha

Docelowo projekt składać się będzie z ośmiu budynków biurowo-usługowych oraz hotelu, które wraz z otaczającym ogrodem zostaną zlokalizowane na działce o powierzchni 7 hektarów. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 110 tys.m2. Inwestor planuje oddanie do użytku pierwszych trzech budynków biurowych o powierzchni najmu 37 tys. m2, pod koniec 2016 roku.

W Business Garden oprócz biur, przewidziano również szereg funkcji wspierających, m.in. wspomniany już hotel z centrum konferencyjnym oraz punkty usługowe, takie jak: pralnia, bank, poczta, placówka medyczna czy przedszkole. Przestrzeń pomiędzy budynkami zajmie ogród, w którym powstaną strefy relaksu oraz pracy z dostępem do Wi-Fi. Natomiast w jego centralnej części zaprojektowano pawilon restauracyjny.

Nowoczesne rozwiązania

Kluczowe rozwiązania w budynkach wrocławskiego kompleksu mają stworzyć komfortowe    przyjemne środowisko pracy dla najemców. Systemy oszczędzania wody i energii, kontrola środowiska wewnętrznego oraz starannie dobrane materiały budowlane spełniają założenia zrównoważonego rozwoju i zgodności z certyfikacją ekologiczną LEED. Inwestor przewiduje uzyskanie platynowego certyfikatu LEED dla wszystkich budynków biurowo-usługowych.

Inwestorem i zarazem deweloperem Business Garden jest spółka Vastint Poland, należąca do Inter IKEA Property Division. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski. Natomiast generalny wykonawca inwestycji zostanie wybrany do końca roku.Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę Vastint pod marką Business Garden w Polsce. Niebawem ruszy budowa drugiego etapu Business Garden Warszawa, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany do użytku pierwszy etap Business Garden Poznań.

 Zgłoś uwagę