„Na Kazamatach” powstanie na Bulwarze Staromiejskim

„Na Kazamatach” tak nazywa się budynek mieszkalno-usługowy na Bulwarze Staromiejskim, który powstaje na 2,5 hektarowym terenie po byłym szpitalu wojewódzkim im. J. Babińskiego, przy pl. Jana Pawła II. Inwestor i2 Development, planujący publiczną emisję akcji i wejście na GPW, poinformował właśnie o pozyskaniu 114 mln zł kredytu na finansowanie Bulwaru Staromiejskiego.

  • Bulwar Staromiejski

    Bulwar Staromiejski powstaje na terenie po byłym szpitalu wojewódzkim im. J. Babińskiego, przy pl. Jana Pawła II, wizualizacja: inwestor


Bulwar Staromiejski to projekt urbanistyczny wrocławskiego dewelopera i2 Development. Obejmuje 14 budynków o przeznaczeniu biurowym, usługowym oraz mieszkalnym, podziemne parkingi oraz zagospodarowanie terenu. Inwestycja ma być gotowa w 2018r. Czytaj – Bulwar Staromiejski nową atrakcją Wrocławia [WIZUALIZACJE].

Deweloper poinformował właśnie, o rozpoczęciu sprzedaży lokali w budynku mieszkalno-usługowym „Na Kazamatach”. Remont budynku właśnie się rozpoczął.

"Na Kazamatach", wizualizacja: inwestor

– Budynek, który historią sięga XVIII wieku, stanowił będzie wyjątkową ofertę dla koneserów nieruchomości. Z klimatycznych wnętrz wykończonych łukowymi sklepianiami widoczny będzie park ze starodrzewem, fosa miejska oraz bulwarowe kawiarnie i restauracje. Inwestycja „Na Kazamatach” będzie dedykowana do najmu krótkoterminowego – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development.

"Na Kazamatach" z charakterem

Deweloper przypomina ciekawą historię budynku, który powstał w 1776 roku jako kazamaty mieszkalne dla załogi pobliskiej twierdzy. Stanowił rodzaj schronu na czas oblężenia. Zlokalizowany na linii miejskiego zewnętrznego muru obronnego był wielokrotnie przebudowywany, jednak pierwotny projekt wyszedł spod ręki Carla Gottharda Langhansa – urodzonego na Śląsku wybitnego architekta, działającego w Berlinie i Poczdamie, autora m.in. berlińskiej Bramy Brandendurskiej. Z projektu budynku zachował się historyczny układ kazamat, grube ceglane mury i łukowe sklepienia.

– Zależało nam na przywróceniu oryginalnego charakteru inwestycji. W tym celu zaprojektowaliśmy boniowanie na elewacji budynku, odtworzyliśmy detale toskańskich pilastrów i gzymsów. Dla zwiększenia komfortu przyszłych mieszkańców dodaliśmy przeszklone balkony i lukarny w dachu. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, które zostaną użyte przy przebudowie części wspólnych nadadzą wnętrzu surowego i eleganckiego charakteru. Wszystkie prace przeprowadzaliśmy pod nadzorem konserwatora zabytków – tłumaczy Arkadiusz Chamielec, szef biura projektowego Chamielec Architekci w Grupie i2 Development.

Deweloper przewidział w ramach inwestycji 63 lokale mieszkalne o powierzchni od 23 do 64 mkw. – od kawalerek i kawalerek z antresolami do mieszkań 3-pokojowych. Część z apartamentów na pierwszej kondygnacji zlokalizowana będzie w zabytkowych kazamatach. Większości mieszkań o zróżnicowanej wysokości – od 2,75 do ponad 4,5 metrów wysokości – dedykowano balkony, a w niektórych umożliwiono dobudowanie antresoli – wedle indywidualnego uznania klienta. Projekt zakłada 5 kondygnacji nadziemnych oraz 1 podziemną – w ramach całej inwestycji przewidziano 7 lokali użytkowych od 55 do ponad 204 mkw. Deweloper planuje zakończenie inwestycji na III kwartał 2017 roku.

„Lofty przy fosie”

„Na Kazamatach” to piąta inwestycja na Bulwarze Staromiejskim. W trzy miesiące od rozpoczęcia sprzedaży pierwszej inwestycji mieszkaniowej w ramach Bulwaru Staromiejskiego "Lofty przy fosie", wrocławski deweloper znalazł chętnych na ponad połowę luksusowych apartamentów. Z 56 lokali w stylu loftów nabywców znalazło 23, a kolejnych 8 zostało zarezerwowanych. Średnia cena mkw. apartamentu przekracza 11 000 zł.

Zgłoś uwagę