Nr projektu. 429

Rewitalizacja podwórka pomiędzy Placem Świętego Macieja nr 9, 10 oraz Henryka Pobożnego 20, 22, 24 [WBO. 2018]

Głosów: 43

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
  • Lider projektu:

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 500 000 zł. Konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 500 000 zł. Konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Celem projektu rewitalizacji podwórka przy Placu Świętego Macieja 9-10 oraz Henryka Pobożnego 20-24 jest wyburzenie walącego się, zagrażającemu bezpieczeństwa pustostanu, uporządkowanie zniszczonego terenu, a w konsekwencji stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców, ze stworzeniem wydzielonych miejsc parkingowych w sposób uporządkowany. Pustostan znajduję się zaledwie parę metrów od zaparkowanych pojazdów oraz wejścia do budynku przy Henryka Pobożnego 20 . Dach budynku jest zapadnięty.
Uporządkowanie terenu umożliwi bezproblemowy wjazd straży pożarnej oraz pojazdom odbioru odpadów komunalnych od strony Plac Świętego Macieja 9. Aktualnie teren podwórka jest nierówny z wystającymi z powierzchni nieutwardzonej pozostałościami dawnych chodników płyt betonowych, pozostałości po wyburzonych komórkach lokatorskich. Teren jest nieutwardzony i nieodwodniony, co powoduje zalewanie terenu podwórza oraz piwnic w kamienicach przy ul. Henryka Pobożnego, które zostały kwalifikowane do renowacji. Brak odwodnienia terenu powoduje również, że mieszkańcy mają problem z dojściem do kontenerów na odpadu komunalne oraz przejściem przez podwórko. Parkowanie w sposób nieuporządkowany sporej liczby samochodów przyjeżdżających z całego miasta, m.in. do pobliskiej przychodni, powoduje dewastację już zniszczonej całkowicie powierzchni podwórka oraz całkowity brak możliwości korzystania z terenu przez mieszkańców. Z powyższych powodów, celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla mieszkańców z "zielonym zaciszem", tj. miejscem na terenie wyburzonego pustostanu oraz wydzielonych miejsc parkingowych, stworzenie komfortowego dojścia do kontenerów na odpady. Obecnie podwórko stanowi jedynie parking dla całego miasta.

Elementy projektu

Wyburzenie pustostanu znajdującego się wewnątrz podwórka
Odwodnienie terenu
Wyrównanie terenu
Chodniki
Zamontowanie oświetlenia podwórka
Stworzenie kącika zieleni poprzez zasadzenie zieleni wysokiej oraz niskiej
Wybudowania ogrodzenia oddzielającego od następnego podwórka
Ułożenie nawierzchni parkingowej w postaci kostki betonowej

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Podwórko pomiędzy Placem Świętego Macieja 9-10 a ulicą Henryka Pobożnego 20-24.

Osiedle: Nadodrze

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

43

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 40
Papier 3

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 22
Mężczyźni 21

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.