Nr projektu. 296

Złotnicki Gródek dla dzieci - Etap 1 Gródek Zabaw [WBO. 2018]

Głosów: 1 055

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie)

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale dla innej niż wskazał Lider lokalizacji - na terenie Parku Złotnickiego - dz. nr 12/2, AM-13, obr. Złotniki. Inwestycja wymaga etapowania. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 296 i 315.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale dla innej lokalizacji na terenie Parku Złotnickiego - dz. nr 12/2, AM-13, obr. Złotniki. Działka wskazana przez Lidera nie może być procedowana w ramach WBO, ponieważ jest sklasyfikowana jako działka rolna klasy III, która wymaga odrolnienia oraz poniesienia opłaty. Inwestycja wymaga etapowania. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 296 i 315. Do Liderów należy decyzja czy na etapie poprawek będą chcieli je ze sobą połączyć.

Uzasadnienie

Osiedle Złotniki w ciągu ostatnich lat rozwija się niezwykle dynamicznie. Przybywa wiele rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Park Złotnicki to ulubione miejsce spacerów. Jego wyjątkowość podkreśla bogactwo zieleni oraz historia. To malowniczy teren rekreacyjny, w którym odkryto dwa grodziska wczesnośredniowieczne z około IX-XI wieku. Są w nim piękne aleje, boisko do kosza, siłownia, jednak brak porządnych placów zabaw. Jeden-kilka lat temu zdemontowany, drugi - składający się z pojedynczych urządzeń, pochodzących z demontażu innych placów zabaw ZZM.
Mając na uwadze dobro dzieci, bazując jednocześnie na historii miejsca i jego kameralnym charakterze chcemy zrealizować projekt ZŁOTNICKI GRÓDEK DLA DZIECI, który polega na docelowym wyposażeniu Parku w 3 strefy zabaw dla dzieci, realizowane przez 3 osobne projekty (etapy), o jednorodnym pod względem formy charakterze (elementy drewniane, naturalne).
Etap 1 - Gródek zabaw
Drewniany plac zabaw w formie średniowiecznej fortecy, nawiązujący do historii miejsca-średniowiecznego grodziska z elementami dydaktycznymi (historia osiedla, parku, otaczającej przyrody). Przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat.
Plac rozlokowany na obszernej polanie, składający się z dwóch części.
(1) dla najmłodszych, przestrzeń częściowo odseparowana drewnianym ogrodzeniem z elementem bramy wejściowej,
(2) dla starszych dzieci
Elementem nawiązującym do historii grodziska, będą m.in. ukryte odlewy z tworzywa sztucznego np. naczyń w polu piaskowym - które dzieci w trakcie zabawy będą mogły odkrywać. Całość będą uzupełniać ławki, hamaki, kosze na śmieci.
Projekt skierowany jest do Złotniczan i mieszkańców osiedli sąsiednich, biorąc pod uwagę planowane etapy całość założenia będzie atrakcyjna dla wszystkich grup wiekowych.

Elementy projektu

Dokumentacja projektowa obejmująca 3 etapy projektu.
Duży zestaw zabawowy z robini akacjowej ze zjeżdżalnią w formie zamku.
Zestaw zabawowy z elementami do przesypywania (wyciągarka do piasku)
Skałka wspinaczkowa - monolit
Huśtawka potrójna ? zestaw gniazdo, deska
Pole piaskowe z elementami wykopaliska np. gliniane naczynia
Urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych ? 2 szt.
Huśtawka dla maluszka z dopasowanym koszyczkiem ? wkładką
Hamaki ? 2 szt.
Ogrodzenie z bramą wejściową do grodziska, w ogrodzeniu elementy tj. labirynt grodziska, tablice do pisania
Bujaki ? 3 szt.
Ławki

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 14: Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Leśnica

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 055

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 619
Papier 436

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 585
Mężczyźni 470

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.