Nr projektu. 222

Plac zabaw w parku przy ul. Szpitalnej, róg Grabiszyńskiej. Rodzinne centrum wypoczynku i zabawy. Mega zjezdżalnie, piramida, huśtawki i karuzela. [WBO. 2018]

Głosów: 437

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
  • Lider projektu:

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym w kwocie 250 000 zł. Wskazane działki stanowią zakres opracowania dokumentacji projektowej dla obszaru parku w ramach programu PIRO. Przedmiotowa dokumentacja obejmie opracowanie koncepcji zagospodarowania całego parku i projekt budowlany dla wskazanego fragmentu. Projekt placu zabaw musi ściśle nawiązywać do powyższej koncepcji. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 222 i 491.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale w kwocie 250 000 zł nie zmieści się cały zakres zgłoszony przez Lidera. Do rozważenia przez Lidera podniesienie kwoty do 750 tys. Ponadto, w ramach Programu Inicjatyw Rad Osiedli w latach 2018-2019 realizowana jest rewitalizacja Parku przy ul. Kolejowej. Zostanie opracowana koncepcja zagospodarowania całego parku i projekt budowlany dla wskazanego fragmentu.
Projekt placu zabaw będzie musiał być zgodny z przygotowywaną koncepcją. Nie ma możliwości budowy drugiego placu zabaw na danym terenie. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 222 i 491. Do Liderów należy decyzja czy na etapie poprawek będą chcieli je ze sobą połączyć

Uzasadnienie

Plac zabaw do raj dla dzieci i odrobina spokoju dla rodziców. Nowoczesny, bezpieczny, kreatywny plac zabaw, blisko domu, w parku, wśród zieleni, to marzenie wielu rodziców posiadających dzieci.
Jest takie miejsce we Wrocławiu, gdzie marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Dzięki WBO 2018 część parku znajdującego się w obrębie ulic Grabiszyńska, Szpitalna, Tęczowa i Kolejowa może przemienić się w Rodzinne Centrum Wypoczynku i Rozrywki.

Mega zjeżdżalnie, huśtawki, piramidy, piaskownica, sprawią, że wasze dzieci będą się świetnie bawić, ćwiczyć koordynację, szybkość, poznawać nowych przyjaciół.

Dzięki temu, iż teren parku jest ogrodzony, plac zabaw będzie bezpieczny. Nawet jeżeli na chwilę stracicie waszą pociechę z oczu, nie wpadnie ona pod samochód lub zaplącze się w chaszcze.

Plac zabaw na świeżym powietrzu wietrzy płuca, słońce wytwarza witaminę D, poprawia nastrój dodaje energii.

Dzięki zabawie Twoje dziecko się rozwija, obserwuje i naśladuje rówieśników, staje się sprawniejsze, pewniejsze siebie.

Plac zabaw w parku, to znakomite miejsce na urodziny dla Waszych dzieci. Od kwietnia do października można urządzić piknikowe przyjęcie, a dzięki dużej ilości urządzeń zabawowych wasze dzieci z pewnością na długo zapamiętają takie urodziny.

Plac zabaw to także doskonałe miejsce dla rodziców. Tu można poznać osoby z sąsiedniego bloku, wymienić się doświadczeniami życiowymi, porozmawiać, pograć w bule, paletki czy warcaby.

Głosując na ten projekt podarujesz dzieciom: radość, uśmiech, beztroskie chwile.
Zainwestuj w czas spędzony z własnym dzieckiem. Ciesz się każdą spędzoną wspólnie chwilą.

Niech park ożywi się gwarem i śmiechem dzieci.
Wasze dzieci zasługują na ten plac zabaw, więc warto go dla nich zbudować!

Elementy projektu

Zestaw zabawowy duży
Karuzela tarczowa
Huśtawki
Piramida

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: ul. Szpitalna, róg Grabiszyńskiej

Osiedle: Przedmieście Świdnickie

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

437

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 434
Papier 3

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 278
Mężczyźni 159

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.