Nr projektu. 733

Nieskończony Zielony - Reaktywacja! Zielona rewitalizacja wspólnego placu pomiędzy ulicami: Nowowiejska/Żeromskiego/Orzeszkowej/Barlickiego [WBO. 2017]

Głosów: 120

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł

Uzasadnienie

Zgłaszamy jeden z 4 projektów dot. Ołbina wybranych głosowo do WBO 2017 na wspólnych spotkaniach w ramach Laboratorium Obywatelskiego z Fundacją Dom Pokoju , Rady Osiedlowej oraz nas Ołbinian , którzy chcą zawalczyć o to wyjątkowe, historyczne miejsce Wrocławia bestialsko wyniszczone i zepchnięte na margines.

W tym roku zgłaszamy ogólnodostępny teren za kinem Polonia zlokalizowany pomiędzy ulicami Nowowiejską, Barlickiego, Orzeszkowej i Żeromskiego. Obecnie jest to teren zaniedbany, rozjeżdżony przez samochody z zadeptanymi resztkami zieleni. Mieszkańcy praktycznie nie wykorzystują podwórka do spotkań i spędzania wolnego czasu ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury. W sierpniu 2016r. w ramach działań związanych z ESK we Wrocławiu, podjęto pierwsze od dawna działania na rzecz tego miejsca . Za kwotę 80 000 zł ustawiono miejską instalację artysty A.Kalinowskiego WROCŁAW NIESKOŃCZONY ZIELONY …To dyskusyjny ale piękny obiekt, który na 110 m2 miał nasadzone ok. 2 500 roślin mających wytwarzać mikroklimat odczuwalny zwłaszcza w obu zawiniętych częściach w które widz może wchodzić. W tej chwili Zielona rzeźba tonie w błotnej breji i śmieciach, a zamiast roślinności wystają chaszcze. LADA MOMENT PROJEKT NIESKOŃCZONY ZIELONY BĘDZIE ZAKOŃCZONY ! Aby do tego nie dopuścić w ramach projektu proponujemy wykorzystanie wspomnianej instalacji Nieskończony Zielony jako inspiracji do odnowy wizerunku całego podwórza – przedłużmy ideę tego projektu i nie pozwólmy mu zniszczeć! Chcemy stworzyć ten plac na nowo, jako miejsce otwarte, zielone i przyjazne zarówno dla mieszkańców otaczających kamienic jak i pozostałych Ołbinian oraz Wrocławian. Umiejętne zaplanowanie i zagospodarowanie tej powierzchni umożliwi stworzenie zielonej oazy upiększającej wnętrze podwórza oraz dającej miejsce dla wypoczynku, relaksu i integracji dla mieszkańców i gości. Wykonanie projektu przysłuży się całej okolicy, bo jest to miejsce ważne ze względu na swoją rolę komunikacyjną gdzie biegnie szlak tzw.’na skróty” oraz sprawi, że z pewnościa przybędzie w tej gęsto zaludnionej części miasta miejsc do parkowania samochodów. Proponowany zakres prac w Zał.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. W związku z tym, że zakres projektu jest zbyt duży dla kwoty 750 000 zł, sugerujemy podzielić inwestycję na etapy. W I etapie wykonana zostałaby dokumentacja projektowa dla całego terenu oraz odwodnienie, ciągi komunikacyjne, a w kolejnych etapach reszta zadań. Z projektu należy wyłączyć budowę wiat śmietnikowych, ponieważ nie są one realizowane w ramach WBO. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Żeromskiego od nr 34A -57/59; Orzeszkowej od nr 29-35; Barlickiego 40A -42; Nowowiejska 34-40

Osiedle: Ołbin

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

120

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 93
Papier 27

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 64
Mężczyźni 56

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.