Nr projektu. 677

Polegiwacz - wędrujący mebel do odpoczynku i zabawy [WBO. 2017]

Głosów: 83

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: do 1 000 000 zł

Uzasadnienie

Polegiwacz jest przenośnym meblem-instalacją służącym do relaksu, zabawy i integracji. Prototyp obiektu funkcjonował przez trzy ubiegłe sezony w dwóch różnych lokalizacjach we Wrocławiu: w Parku Słowackiego oraz przy Kładce Zwierzynieckiej. Trzy sezony pokazały że mebel jest chętnie wykorzystywany przez różne kategorie wiekowe i społeczne. Obiekt był sceną wielu imprez, koncertów, spotkań, zajęć, a nawet co najmniej jednej sesji ślubnej. Dzieciom wbrew nazwie nie służył do polegiwania, ale jako atrakcyjny plac zabaw.

Lokalizacja przewidziana dla pierwszego sezonu - Wzgórze Polskie - została wybrana jako charakterystyczny punkt w ciągu spacerowym wrocławskich promenad. Bliskość nowootwartego bulwaru X. Dunikowskiego przyciąga bardzo wielu mieszkańców i gości - w tym wiele rodzin. Zeszłoroczne obserwacje i analizy pokazały, że elementem który mógłby uzupełnić okoliczny program jest miejsce zabaw dla dzieci (najbliższe place zabaw są Wyspie Bielarskiej i przy Teatrze Lalek) które często nudzą się podczas spacerów i wykorzystują do zabawy istniejące elementy zagospodarowania

Polegiwacz na Wzgórzu znakomicie połączyłby możliwość relaksu dla starszych z możliwością aktywności najmłodszych.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, możliwe jest tymczasowe ustawienie jako mebla ogrodowego na czas lata w rożnych miejscach bez stałego mocowania do gruntu. Szacunkowy koszt realizacji został wyceniony na 150 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: Wzgórze Polskie

Osiedle: Wrocław

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

83

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 82
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 58
Mężczyźni 25

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.