Nr projektu. 668

"Park & ride" przy pętli Pilczyce/Stadion Wrocław [WBO. 2017]

Głosów: 1 060

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: do 1 000 000 zł

Uzasadnienie

"Park & ride" to parkingi dla przyjeżdżających do dużych miast chcących skorzystać z transportu miejskiego. To proekologiczne rozwiązanie stosowane w nowoczesnych dużych miastach. Projekt przewiduje utworzenie 80 miejsc parkingowych. Ze względu na bliskość wjazdu autostradowego A8 do miasta oraz pętli Pilczyce (100m), parking jest w idealnym miejscu do wykorzystywania dla osób przyjeżdżających z poza Wrocławia, które pozostawią samochód na parkingu i przesiądą się na transport miejski (linie tramwajowe: 33, 3, 10, 20; linia autobus: 128). Dodatkowo, miejsca mogą być wykorzystane przez osoby przyjeżdżające samochodem na imprezy masowe organizowane na stadionie Miejskim (300m). Realizacja projektu podniesie bezpieczeństwo mieszkańców i parkujących samochody w czasie imprez na stadionie. Jednocześnie poprawi wizerunek miasta Wrocławia (zwłaszcza podczas imprez na stadionie). Zapobiegnie dewastacji terenów zielonych. Obecnie podczas imprez masowych na stadionie, ze względu na zaparkowane samochody na drodze, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i stłuczek. Ze względu na brak miejsca, samochody nie są wstanie wyminąć się, ani zawrócić. Często muszą wycofywać się z uliczki tyłem nawet do 200 m. Dochodzi do dewastacji terenów zielonych ze względu na zatarasowaną drogę (przejazd przez trawniki i chodniki) lub parkowanie na trawnikach.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania została oszacowana na 750 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 060

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 018
Papier 42

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 506
Mężczyźni 554

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.