Nr projektu. 465

"Łączymy pokolenia" - rewitalizacja przestrzeni publicznej Zacisza i Zalesia [WBO. 2017]

Głosów: 1 140

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł

Uzasadnienie

Inspiracją projektu jest stworzenie miejsca plenerowej integracji mieszkańców poprzez rewitalizację części Parku Szczytnickiego przy ul. Śniadeckich w stronę Morskiego Oka. Przedsięwzięcie wzmocni pozytywne zjawiska społeczne aktywizując mieszkańców wokół promocji zdrowego stylu życia i kultury fizycznej wpisując się w naturalny charakter Parku. Od lat istnieje potrzeba zbudowania przestrzeni, zachęcającej do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W projekcie zlokalizowano elementy sportowe: siłownię zewnętrzną, ścieżkę do biegania, bulodrom, kwatery do gry w szachy, ławeczkę dla seniora, altanę i rowerownię oraz wewnętrzny układ pieszej komunikacji. Park będzie zatem nie tylko miejscem spacerów z dziećmi, ale również miejscem spotkań mieszkańców, a planowana inwestycja podniesie i podkreśli charakter i estetykę okolicy. Podkreślić należy, że projekt obejmuje zagospodarowanie pasa zieleni sąsiadującego z terenami niezamieszkanymi. Najbliższe budynki mieszkalne znajdują się w odległości kilkudziesięciu metrów i są odizolowane pasem zieleni wzdłuż Czarnej Wody. Powyższe czyni tę lokalizację atrakcyjną (blisko) i zarazem bezpieczną (niezamieszkane tereny wokół) dla mieszkańców. Dodatkowym atutem są zaplanowane nasadzenia izolacyjne wzmacniające jeszcze walory środowiskowe obszaru. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów stworzono harmonijną koncepcję, współgrającą z otoczeniem. Całość połączona jest krajobrazową formą ścieżki, spajającą wizualnie kompozycję i tworzącą przyjemny, naturalny w odbiorze efekt. Teren, dzięki różnorodnemu zagospodarowaniu, zaspokajającemu szereg funkcji oraz obsługującemu szeroki zakres grup wiekowych może stać się w niedalekiej przyszłości atrakcyjnym miejscem spotkań oraz przestrzenią „zieloną” o nowej jakości na mapie Wrocławia.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 tys. zł. Jednak z uwagi na szeroki zakres zadania konieczne jest etapowanie inwestycji. Ostateczny zakres projektu oraz dokładna lokalizacja w centrum miasta zostanie wskazana na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 3: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Lokalizacja szczegółowa: Projekt zagospodarowania obejmuje teren zieleni okolic parku Szczytnickiego, znajdujący się przy ul. Śniadeckich we Wrocławiu. Nieruchomość opisana jest na mapie ewidencji gruntów i budynków miasta Wrocławia jako działka nr 4/5, AR_4, Obręb Zalesie, której właścicielem jest Gmina Wrocław

Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 140

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 509
Papier 631

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 652
Mężczyźni 488

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.