Nr projektu. 430

Sport i Rekreacja na Gajowicach - Street Workout [WBO. 2017]

Głosów: 142

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 100 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł

Uzasadnienie

Projekt jest odpowiedzią na deficyt w infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej na Wrocławskim osiedlu Gajowice. W tej części śródmieścia nie ma miejsca do biegania/uprawiania joggingu. Osobom lubiącym aktywny tryb życia pozostaje zatem bieg po bardzo starych płytach chodnikowych wzdłuż ruchliwych ulic co jest bardzo niebezpieczną sprawą.
Główną inwestycją w ramach tego projektu jest stworzenie ogólnodostępnej 200 metrowej, 4 torowej bieżni na terenie Gimnazjum nr 16 im. Andrzeja Waligórskiego przy ulicy Jemiołowiej.
Bieżnia ta stanie się bardzo pożądanym i jednym miejsce do biegania dla tej bardzo gęsto zaludnionej części Wrocławia. Aby podnieść walory treningowe dodatkowo w ramach projektu powstanie strefa Street Workout / strefy treningu kalistenicznego. Wówczas cały kompleks zostanie bardzo atrakcyjną areną do trening funkcjonalnego.
Okólna 200 metrowa bieżnia powstanie jako rozwinięcie obecnie funkcjonujących torów do sprintów(długość ok. 80 metrów).
Z bieżni poza uczniami Gimnazjum nr 16 i LO 7 będą mogli korzystać swobodnie mieszkańcy oraz różnego rodzaju kluby sportowe.
W ramach projektu pomyśleliśmy również o najmłodszych mieszkańcach naszego osiedla i w parku Generała Mariana Langiewicza przy ulicy wróbla powstanie ścianka wspinaczkowa / Bouldering przeznaczona dla dzieci. Będzie ona stanowiła doskonałe uzupełnienie istniejącej w tym parku infrastruktury.
Wszystkie realizowane w ramach naszego projektu inwestycje wpłyną na poprawę kondycji fizycznej a tym samym zachęcą dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem budowy bieżni, ponieważ głównym założeniem inwestycji realizowanych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jest to, żeby służyły jak największej grupie mieszkańców Miasta, a nie tylko uzupełniały infrastrukturę szkolną i były wykorzystywane przez uczniów w trakcie zajęć lekcyjnych. Budowa bieżni na terenie szkoły służy realizacji podstawy programowej lekcji w-f, dlatego nie powinna być realizowana w ramach WBO. Negatywnie również dla budowy ścianki wspinaczkowej w Parku Langiewicza. Budowa ścianki zupełnie nie pasuje do charakteru wskazanego parku, w którym już teraz brakuje wolnej przestrzeni. Pozytywnie w zakresie budowy siłowni zewnętrznej. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 100 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie tylko w zakresie budowy siłowni zewnętrznej. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 100 000 zł. Zgodnie z planami Miasta teren rekreacyjno-sportowy przy LO VII stanowi rezerwę pod budowę basenu (pomiędzy VII LO a G16) i do tego czasu nie powinien być zabudowywany docelowo – celem umożliwienia realizacji w/w inwestycji (zarówno teren pod budowę jak i zaplecze i obsługa budowy).

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 9: Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek

Lokalizacja szczegółowa: Lokalizacja stacji Street Workout – ul. Jemiołowa 57, 53-426 Wrocław, działka: Grabiszyn AM_16, 8/5 (identyfikator działki: 026401_1.0028.16.8/5)

Osiedle: Gajowice

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

142

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 66
Papier 76

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 84
Mężczyźni 58

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.