Nr projektu. 337

Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż al. Jana III Sobieskiego od ul. Wilanowskiej do ul. Zatorskiej [WBO. 2017]

Głosów: 250

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Pawłowice, Psie Pole-Zawidawie)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł

Uzasadnienie

Stworzenie infrastruktury dla ruchu rowerowego stanowi element zrównoważonego rozwoju systemu transportu. Jest jednym z elementów wpisanych w zadania i funkcje miasta wobec jego mieszkańców.
Natężenie ruchu drogowego na drogach wylotowych z Wrocławia sprawia, że poruszanie się po tych drogach rowerem staje się coraz bardziej niebezpieczne. To powoduje, że osoby pragnące aktywnie wypoczywać, lub te, które chcą dojeżdżać rowerem do pracy narażone są na utratę zdrowia lub życia. Szczególnie zagrożone są dzieci, które chciałyby wraz z rodzicami uczestniczyć w rowerowych wycieczkach.
Ruch na trasie od Zakrzowa do Mirkowa zwiększył się wyraźnie w ostatnich kilku latach. Jednocześnie na osiedlu Zakrzów powstaje nowe miasto z wielotysięczną rzeszą mieszkańców, którzy pragną aktywnie wypoczywać, korzystając np. ze spacerów pieszo-rowerowych do Mirkowa i jego okolic, do Lasu Zakrzowskiego.
Wybudowana ścieżka rowerowa, zwiększy bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, pozwoli na bezpieczne uprawianie turystyki pieszej i rowerowej i zwiedzanie terenów wokół Wrocławia.
Beneficjentami będą cztery grupy mieszkańców:
- rowerzyści, którzy aktywnie chcą spędzać wolny czas i wśród zieleni pragną podnosić lub utrzymać dobra kondycję;
- rowerzyści, którzy przemieszczają się z Wrocławia w kierunku do Mirkowa i dalej, lub z powrotem;
- osoby intensywnie ćwiczący i uprawiający bieganie lub Nordic Walking
- spacerowicze – mieszkańcy osiedli Zakrzów, Sobieskiego, Złote Jarzębiny, Wilanowska i innych, szczególnie rodzice z małymi dziećmi, właściciele psów, którzy pragną spędzić czas na dłuższych spacerach i chcą bezpiecznie dotrzeć do pobliskich terenów leśnych.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 750 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie również ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej. Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 337, 580, 582, 585. Do liderów należy decyzja czy na etapie poprawek będą chcieli je ze sobą połączyć.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 750 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie również ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej. Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 337, 580, 582, 585.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 5: Pawłowice, Psie Pole-Zawidawie

Lokalizacja szczegółowa: Wzdłuż al. Sobieskiego od zjazdu na ul. Wilanowską do ul. Zatorskiej.

Osiedle: Psie Pole-Zawidawie

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

250

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 248
Papier 2

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 145
Mężczyźni 105

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.