Nr projektu. 89

Poprawa nawierzchni ulicy Braterskiej [WBO. 2016]

Głosów: 159

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Ulica Braterska znajduje się na dynamicznie rozwijającym się osiedlu domów mieszkalnych. Mieszkańcy tych ulic to głównie rodziny z małymi dziećmi. Z uwagi na fakt, ze jest to ulica bardzo ruchliwa, jest to jedna z dwóch ulic która prowadzi na wylotowa drogę z osiedla, poruszanie się po niej nie tylko wieczorem, ale za dnia, także w szczególności po opadach deszczu lub śniegu jest bardzo utrudnione.
Ulice te to także droga do szkoły oraz miejsce zabaw dla dzieci a także dojazd do pobliskich sklepów i zakładów pracy.
Teren oddziaływania inwestycji to obecnie około 1000 osób, w tym bardzo dużo małych dzieci. W najbliższym czasie powstaną kolejne domy, do których wprowadzą się kolejne rodziny z dziećmi.
Ulica Braterska jest w fatalnym stanie !! rozchodzi sie o 350 metrowy odcinek wąskiej drogi od skrzyżowania z ulica Przyjaźni aż do Ulicy Partynickiej. Pomimo wielu zgłoszeń do ZDiUM ulica nie jest naprawiana a tylko łatana. Proszę o pomoc. Wyremontowanie ulicy zwiększy komfort i poprawi bezpieczeństwo osób mieszkających na osiedlu.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:


Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem działki oznaczonej numerem 1/37, AR_3, Obręb Partynice. Kwota potrzebna na jego realizację, razem z kanalizacją deszczową, została oszacowana na 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowania dokumentacji projektowej.

Lokalizacja

Osiedla: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

159

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 159
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 85
Mężczyźni 74

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.