Nr projektu. 73

Poprawa nawierzchni ulicy Bogedaina [WBO. 2016]

Głosów: 983

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: 1-1000000 zł

Uzasadnienie

Poprawa nawierzchni w/w ulicy - wraz z bliźniaczym projektem poprawy nawierzchni ulicy Międzyleskiej - przyczyniłaby się do powstania atrakcyjnego, alternatywnego połączenia Brochowa i Bieńkowic z centrum miasta. Pozwoliłoby ono odciążyć przede wszystkim skrzyżowanie Opolskiej z Karwińską, ale także - coraz bardziej ruchliwe - Gazowej z Tarnogajską. Korzyści z tego remontu odnieśliby także mieszkańcy nowo powstałych bloków wzdłuż ulicy Klimasa oraz przedsiębiorcy działający w tamtym rejonie, którzy zyskaliby odpowiednio dodatkowy, dobrej jakości dojazd do osiedla oraz lepszy dojazd dla swoich klientów.
Reasumując, beneficjentami powyższej propozycji staliby się mieszkańcy osiedli Brochów, Bieńkowice, Tarnogaj, a także - dzięki mniejszym korkom na Opolskiej do skrzyżowania z Karwińską w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego - Księża.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Kwota potrzebna na realizację projektu przekracza 1 mln przeznaczony na projekty WBO. Kompleksowa przebudowa drogi wymaga opracowania dokumentacji projektowej z uwzględnieniem rozwiązania kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym (kanalizacja+ sieć ciepłownicza) wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Należy uzyskać zgodę na odstępstwo lokalizacji sieci pod jezdnią. Ponadto należy zdemontować i zutylizować drogowe płyty betonowe oraz wybudować kanalizację deszczową. W związku z powyższym zadanie wymaga wysokich nakładów finansowych, szacowanych na 1,3 mln zł. Projekty o podobnym zakresie: 73 i 86.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym, bez budowy chodników wzdłuż ulicy. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

983

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 906
Papier 77

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 485
Mężczyźni 498

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.