Nr projektu. 711

"Sąsiedzki kwartał" odnowa i dospołecznienie podwórka w kwartale ulic Lompy - Daszyńskiego - Jaracza - Orzeszkowej, bo liczy się tutaj i teraz - Ołbin [WBO. 2016]

Głosów: 101

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 570 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Opis projektu:
Projekt „Sąsiedzki kwartał” to pomysł na zagospodarowanie przestrzeni od nowa. To projekt odnowy w sferze komunikacji i rekreacji dziedzińca w kwartale ulic Lompy – Daszyńskiego – Jaracza – Orzeszkowej.
"Sąsiedzki kwartał" to chęć zadziałania, bo liczy się tutaj i teraz – na Ołbinie.

Uzasadnienie potrzeby realizacji:
Po odnowie podwórko stanie się miejscem bardziej dospołecznionym, zachęcającym do bywania w nim i interakcji międzyludzkiej.

Projekt ma być inspiracją dla mieszkańców Ołbina, przedsiębiorców z dzielnicy, Zarządców wspólnot mieszkaniowych, pokazując że zmiana wizerunku śródmiejskich podwórek jest możliwa i że warto tę zmianę wprowadzać, bowiem ludzie są na pierwszym miejscu a miejsca są ważne.

Myślą przewodnią odnowy jest zachowanie dużej, otwartej i zielonej przestrzeni dziedzińca umożliwiającej „głęboki oddech” wśród śródmiejskiej zabudowy.

Ołbińskie podwórko jako łapacz słońca i powietrza, przestrzeń która przy odpowiednim zagospodarowaniu podniesie odczucie wspólnoty i tożsamości z miejscem poprzez odpowiednie strefowanie, z komunikacją okalającą zielony dziedziniec w towarzystwie prostej, minimalistycznej architektury, przez balkony i loggie otwierające się na wspólne wnętrze.

Projekt ma na celu przystosowanie podwórka do potrzeb różnych grup mieszkańców kwartału – rodziców z dziećmi, osób starszych, studentów, kierowców i rowerzystów.

Wskazanie beneficjentów:
Beneficjentami projektu są zarówno mali, młodsi, jak Ci trochę starsi mieszkańcy kwartału oraz mieszkańcy wszystkich pobliskich ołbińskich przecznic, którzy już dziś korzystają z podwórka.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania została oszacowana na 570 000 zł. Na tym etapie weryfikacji nie ma możliwości odniesienia się do konieczności wykonania odwodnienia terenu, co może wpłynąć na ostateczny koszt i zakres projektu. Projekty o podobnym zakresie: 25 i 711. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację zadania to 570 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Wnętrze podwórza w kwartale ulic: Józefa Lompy - Ignacego Daszyńskiego - Stefana Jaracza - Elizy Orzeszkowej, Obręb: Plac Grunwaldzki, Działka nr: 57/2

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

101

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 93
Papier 8

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 54
Mężczyźni 47

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.