Nr projektu. 611

Budowa przejścia dla pieszych na ulicy Kwiatkowskiego, skrzyżowanie z ulicą Zabrodzką (z ewentualnym ograniczeniem prędkości) [WBO. 2016]

Głosów: 107

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 200 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie

Cel przedsięwzięcia :
Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.
Uzasadnienie:
Obecna organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu stwarza permanentne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Piesi oraz rowerzyści poruszający się ulicą Zabrodzką nie mają nawet bezpiecznego miejsca gdzie mogliby się zatrzymać przed przekroczeniem ulicy Kwiatkowskiego (muszą stać na jezdni razem z samochodami). Kierowcy poruszający się ulicą Kwiatkowskiego nie zwalniają przed tym skrzyżowaniem do czego obligowałoby ich przejście dla pieszych gdyby było. Między innymi z tego powodu dochodzi na tym skrzyżowaniu do licznych wypadków i kolizji.
Zakres prac:
Ułożenie krótkich odcinków chodnika po obu stronach ulicy Kwiatkowskiego (30 -40 m2), pomalowanie pasów dla pieszych po północnej stronie skrzyżowania, ustawienie znaków drogowych ”przejście dla pieszych”, ewentualnie dodatkowo ustawienie znaków ograniczających prędkość lub wysepki na jezdni (o ile jest to konieczne).

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 200 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina

Lokalizacja szczegółowa: Północna strona skrzyżowania Kwiatkowskiego i Zabrodzkiej

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

107

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 107
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 65
Mężczyźni 42

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.