Nr projektu. 522

Ustronne Ustronie - Rewitalizacja zaplecza ciągu kamienic przy ulicy Jedności Narodowej 170 - 184, wzdłuż ulicy Ustronie. [WBO. 2016]

Głosów: 74

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Teren przy ul. Ustronie stanowi zaplecze (podwórko) dla ciągu kamienic z ulicy Jedności Narodowej 170-184. Jest wyjątkowo zaniedbany; nawierzchnia jest zniszczona, nie ma praktycznie żadnej zieleni ozdobnej, betonowe ścieżki do wejść do budynków są kompletnie zdegradowane. Całość dopełnia niebywała ilość pojemników na śmieci-nie osłoniętych, rozjeżdżających się po całym terenie. Fakt zaniedbanego zaplecza wynika częściowo z tego, że nie jest to typowe zaplecze dla kamienic-jakim z reguły są wnętrza podwórzowe, tylko jest to teren otwarty, przez który biegnie ulica (Ustronie). Stąd też notoryczne podrzucanie śmieci przez kierowców na podwrocławskich rejestracjach w drodze do pracy (stale przepełnione pojemniki na śmieci), oraz jeden wielki, dziki plac parkingowy. Na domiar złego, przez ostatni rok mieszkańcy zostali obciążeni ponad półrocznym remontem kanalizacji (ul. Rychtalska, skrzyżowanie ulic: Rychtalska/ Ustronie), co powodowało stałe utrudnienie w ruchu przez zawężoną ulicę i skrzyżowane, ciągły odór z kanalizacji, oraz pracujące pod oknami 24 h/dobę pompy spalinowe. Oprócz tego nadal trwa budowa parkingu i drogi dojazdowej do hali GRAFIT z ul. Rychtalskiej, co powoduje następne stałe utrudnienie w ruchu w obrębie w/w skrzyżowania, przeniesienie kubłów na śmieci budynków przy Rychtalskiej i J.N. 162-168 i dostawienie ich przy i tak dużej ilości kubłów na ul. Ustronie(!), oraz przede wszystkim parkowanie wszystkich (!) samochodów mieszkańców w/w kamienic - na rzeczonym zapleczu przy ul. Ustronie. Gehennie nie widać końca, a to wszystko powoduje, że teren jest coraz bardziej degradowany. Beneficjentami bezpośrednimi projektu byliby mieszkańcy kamienic ul. J. N. 170-184, oraz Ustronie 11, 5, pośrednimi: idący ciągiem od mostu Warszawskiego do Wzgórza Słowiańskiego.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie. Kwota potrzebna na jego realizację przekracza maksymalną wartość projektów w ramach WBO.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Obszar wzdłuż ulicy Ustronie, po jej obu stronach.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

74

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 74
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 37
Mężczyźni 37

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.