Nr projektu. 502

Oświetlenie przejść dla pieszych na osiedlu Psie Pole [WBO. 2016]

Głosów: 155

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 400 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Oświetlenie przejść dla pieszych, budowa chodnika oraz miejsc parkingowych na osiedlu Psie Pole

1. Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach Poleskiej, Kiełczowskiej, Litewskiej
Ulice Poleska niegdyś pełniła rolę drogi obwodowej dla osiedla. W związku z rozbudową osiedla droga ta przejęła zdecydowanie większy potok aut, niż pierwotnie zakładano. Stan degradacji drogi oraz jej oświetlenia jest bardzo wysoki. Na dzień dzisiejszy droga stanowi barierę rozcinającą osiedle na dwie części. Z przejść dla pieszych korzystają dzieci idące do Szkoły Podstawowej nr 10, dzieci idące do gimnazjum przy ul. Gorlickiej, piesi kierujący się do przychodni, pętli oraz przystanków komunikacji miejskiej, hali targowej, kościoła oraz części osiedla z handlem i usługami. Piesi czekający na przejście na chodniku, bądź już znajdujący się na jezdni są bardzo słabo widoczni. Dodatkowo kierowcy kluczą pomiędzy dziurami w drodze, co dodatkowo zagraża bezpieczeństwu pieszych. Beneficjentami poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym są wszyscy mieszkańcy okolic planowanej inwestycji.

Proponowana lokalizacja inwestycji w załączeniu.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale tylko w zakresie oświetlenia przejść dla pieszych. Budowa chodnika oraz miejsc parkingowych jest niemożliwa, ponieważ są zlokalizowane na terenie nie będącym własnością Gminy Wrocław. Kwota potrzebna na realizację zaproponowanego zakresu została oszacowana na 400 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Pawłowice, Psie Pole-Zawidawie

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

155

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 143
Papier 12

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 79
Mężczyźni 76

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.