Nr projektu. 500

Kameralna scena na trawie w sercu Wyspy Słodowej [WBO. 2016]

Głosów: 1 161

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 400 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: 1-1000000 zł

Uzasadnienie

Wyspa Słodowa jest jedną z najpopularniejszych przestrzeni publicznych w naszym mieście, pomimo pewnych braków funkcjonalnych w jej infrastrukturze. W letnie miesiące wrocławianie oraz turyści tłumnie ją odwiedzają, zarówno w dzień jak i w nocy.

Wyspa posiada już swój unikatowy charakter, który wszyscy doceniamy. Uważamy jednak, że brakuje na niej zdefiniowanego miejsca na małe kameralne i spontaniczne wydarzenia. Miejsca, w którym siedząc na trawie w ciepły letni dzień w cieniu drzew będzie można posłuchać mini koncertu gitarowego, poćwiczyć jogę lub capoeire oraz przyglądać się występowi małej grupy tanecznej. Miejsca, gdzie np. wrocławscy aktorzy będą mogli publicznie poczytać fragmenty książek lub gdzie będzie można latem/wiosną zorganizować warsztaty dla dzieci bez konieczności myślenia o zmiennych warunkach pogodowych. Wyobrażamy sobie tą scenę/ pawilon, jako: otwartą na otocznie, zadaszoną, niezobowiązującą formalnie przestrzeń, która zachęca do twórczych działań, na której wrocławianie mogliby spożytkować swoją kreatywność i energię. Dodatkową funkcją byłaby możliwość schronienia się pod nią podczas przelotnych deszczów.

Nowa kameralna scena z zadaszeniem byłaby świetnym uzupełnieniem istniejącej już dużej sceny na Wyspie. Posiadałaby swojego operatora oraz podłączenie do prądu. Na wzór już istniejącej infrastruktury oraz kontenerów „Parki ESK”, mogłaby służyć wrocławianom podczas weekendów i innych większych imprez okolicznościowych. Zarządzaniem wydarzeniami na niej mógłby zająć się WCRS lub późniejszy operator kamienicy Wyspa Słodowa 7.

Mając na uwadze szczególny charakter wyspy, scena zaprojektowana i zlokalizowana byłaby tak, aby nawet w najmniejszym stopniu nie ingerować w jej: krajobraz (nie zasłaniać widoków), strukturę urbanistyczną oraz otaczającą ją zieleń (wpisywać się w przestrzeń pomiędzy istniejącymi drzewami). Chcemy stworzyć nowe demokratyczne miejsce, które będą mogli wykorzystywać ludzie w różnych przedziałach wiekowych, a także ludzie niepełnosprawni, w którym będzie można usiąść pod zadaszeniem bez konieczności kupowania czegokolwiek. Chcemy stworzyć kameralne, ciekawe architektonicznie miejsce wzbogacające i dopełniające - także funkcjonalnie Wyspę, ale takie które jej w żaden sposób nie zdominuje.

Wymiary sceny/pawilonu to w przybliżeniu 18 na 7 metrów, wysokość do około 3,5 metra.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie. Obszar Wyspy Słodowej był rewitalizowany w latach 2005/2006 i jest już terenem zagospodarowanym. Obiekt wskazany we wniosku znajduje się w zagłębieniu, nie jest możliwa budowa tego typu obiektów na wyspie z racji wysokości poziomu wód.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację zadania to 400 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 161

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 941
Papier 220

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 648
Mężczyźni 513

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.