Nr projektu. 4

Budowa nadbrzeża ze slipem dla przyszłej miejskiej przystani łodziowej [WBO. 2016]

Głosów: 3 243

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 1 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: 1-1000000 zł

Uzasadnienie

Zatoka Odry i układ wałów powodziowych powstały w 1934 roku w czasie prac przy regulacji Odry. Plany przewidywały wykorzystanie zatoki na port łodziowy „bootshafen”. Jest to praktycznie jedyne miejsce na obszarze Wielkiej Wyspy nadające się do tych celów. Nad zatoką funkcjonuje od 1973 roku Harcerski Ośrodek Wodny „Stanica”.
Obszar ten jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje m. innymi: przystanie, terenowe urządzenia sportowe, zieleń parkową, polany rekreacyjne.
Projekt dotyczy budowy ogólnodostępnego slipu dla jednostek sportowych i turystycznych, motorowych i żaglowych o długości do 12 m i nadbrzeża oraz montażu pomostów pływających. Do nadbrzeża należy doprowadzić instalację elektryczną i wodną.
Przy zagospodarowywaniu brzegów należy uwzględnić potencjał zatoki jako miejsca lokalizacji ogólnodostępnej mariny miejskiej. Lokalizacja tam pochylni do wodowania łodzi (slipu) jest jednym z pierwszych warunków jej dalszej rozbudowy.
W bezpośrednim sąsiedztwie przystani znajduje się szereg atrakcji turystycznych jak ZOO, Hala Stulecia, Park Szczytnicki z fontanną multimedialną i Ogrodem Japońskim. Przystań będzie najlepszym miejscem do dobicia i postoju dla jednostek turystycznych płynących Odrą, także turystów wodniaków z zagranicy.
Projekt zwiększy walory rekreacyjne tego terenu i obszarów sąsiadujących, poprzez ich zagospodarowanie i stworzenie kolejnych atrakcyjnych miejsc wypoczynku i rekreacji.
Obiekty będą ogólnodostępne, beneficjentami projektu będą:
- mieszkańcy Wrocławia, posiadacze różnego łodzi, którzy będą mogli bezpiecznie zwodować swoja jednostkę na wodach zatoki.
- osoby korzystające z przystani i wypożyczalni łodzi,
- turyści wodniacy, także zagraniczni

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania przekracza maksymalną wartość projektów WBO. Ponadto, przy tego typu projektach, uzyskanie wszystkich pozwoleń i uzgodnień trwa ponad rok czasu.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację zadania to 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

3 243

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 558
Papier 685

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 599
Mężczyźni 1 644

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.