Nr projektu. 305

Tęczowy plac zabaw w Parku Słowackiego - plac zabaw dla wrocławskich krasnoludków [WBO. 2016]

Głosów: 94

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 350 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

W ścisłym centrum brakuje przestrzeni dedykowanej najmłodszym mieszkańcom Wrocławia. Odwiedzając pobliski Rynek, ul. Oławską, idąc śladami krasnali, nie mają gdzie pohuśtać się rozmarzone czy po prostu pobawić się z rówieśnikami. Jednocześnie zbyt długą jest dla małych nóżek do pokonania droga do Parku Staromiejskiego, w którym plac zabaw nie jest dostosowany do potrzeb najmłodszych, ale starszych dzieci.
Wielu ludzi przywozi swoje dzieci do centrum nie tylko w celach edukacyjno-rekreacyjnych, ale też i rehabilitacyjnych czy leczniczych. W pobliżu usytuowany jest ośrodek zdrowia, przy ul. Dobrzyńskiej, do którego rodzice zabierają pociechy wymagające leczenia czy też rehabilitacji. Często konieczne jest zaczekanie na wizytę, a by to czekanie umilić, warto zaoferować dzieciom coś więcej poza rozległym trawnikiem.
Ideałem byłoby zaplanowanie i zrealizowanie takiego placu zabaw, którego część mogłaby znaleźć się w cieniu - stąd lokalizacja w Parku Słowackiego - jak i blisko ośrodka - stąd lokalizacja alternatywna w jego pobliżu (minusem bliskość placu stanowiącego centrum komunikacyjne miasta).
Ideałem byłoby takie zrealizowanie placu, by zostały wzięte pod uwagę potrzeby dzieci młodszych oraz starszych.
Ideałem byłoby dopasowanie zabawek lub innych elementów małej architektury do ciekawego sąsiedztwa: Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego, Muzeum Architektury, Muzeum Poczty, ASP oraz specyfiki rejonu o niezwykle bogatym charakterze. Mogą być to zabawki stylizowane, przyciągające nie tylko ze względu na swoje zastosowanie, ale i interesującą formę, kształtujące poczucie estetyki.
Pobliski Bulwar Dunikowskiego daje możliwość spotkania z najważniejszym elementem miasta - rzeką Odrą, ale nie daje możliwości pohuśtania się na huśtawce. A tego trzeba dzieciom.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację to 350 000 zł.
Projekty o podobnym zakresie: 305 i 749. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

94

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 94
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 58
Mężczyźni 36

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.