Nr projektu. 257

Uporządkowanie Wnętrza Podwórkowego w kwadracie ulic: Nowowiejska, Wyszyńskiego, Orzeszkowej, Jaracza. Remont odwodnienia i wymiana nawierzchni, wytyczenie miejsc parkingowych. [WBO. 2016]

Głosów: 261

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Podwórko znajduje się w dzielnicy Śródmieście, osiedle Ołbin.
Wnętrze położone jest w ścisłym sąsiedztwie ul. Nowowiejskiej (wkrótce modernizowanej), ul. Wyszyńskiego oraz Parku im. Stanisława Tołpy. W najbliższym sąsiedztwie podwórka znajdują się szkoły (w tym Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej), przedszkola, kluby młodzieżowe oraz Dom Edyty Stein i wiele miejsc spotkań mieszkańców.
W części wnętrza podwórkowego znajduje się Ośrodek Zdrowia, który w latach wcześniejszych pełnił funkcję żłobka, oraz Centrum Kardiologiczne ProCorde.
Ze zmodernizowanego podwórka chętnie będą korzystali mieszkańcy okolicznych Wspólnot mieszkaniowych (rodziny z małymi dziećmi, seniorzy a także młodzież i osoby w średnim wieku). Obecnie mieszkańcy sami upiększają podwórko organizując drobne nasadzenia i sprzątanie. Unowocześnienie wnętrza zintegruje lokalną społeczność, połączy pokolenia i zwiększy poczucie bezpieczeństwa oraz podniesie standard życia mieszkańców.
Obecnie stan podwórka jest katastrofalny. Na środku podwórka zlokalizowany jest nielegalny śmietnik, który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Śmietnik znajduje się w obrębie boiska do piłki koszykowej, które jest stale wykorzystywane przez młodzież.

Założenia projektu:
1. budowa wiat śmietnikowych i rozmieszczenie śmietników
2. wymiana nawierzchni + odwodnienie
3. nowe nasadzenia, ławki i rozmieszczenie miejsc parkingowych
4. odtworzenie piaskownicy

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Obecnie spółka Wrocławskie Mieszkania prowadzi przygotowania do wykonania projektu zagospodarowania przedmiotowego wnętrza podwórzowego. Zakres opracowania jest bardzo zbieżny z oczekiwaniami lidera. Nie przewiduje się jednak wyburzania garaży (mają swoich właścicieli, a miejsca postojowe będą musiały spełnić wymogi wynikające z przepisów). W związku z powyższym w ramach WBO cały budżet w wysokości 750 000 zł będzie można przeznaczyć na realizację zadania (z wyłączeniem kosztów projektowych). Na tym etapie weryfikacji nie ma możliwości odniesienia się do konieczności wykonania odwodnienia terenu, co może wpłynąć na ostateczny koszt i zakres projektu. Dodatkowo informujemy, że wiaty śmietnikowe nie mogą być realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Obecnie spółka Wrocławskie Mieszkania prowadzi przygotowania do wykonania projektu zagospodarowania przedmiotowego wnętrza podwórzowego. Zakres opracowania jest bardzo zbieżny z oczekiwaniami lidera. Nie przewiduje się jednak wyburzania garaży (mają swoich właścicieli, a miejsca postojowe będą musiały spełnić wymogi wynikające z przepisów). W związku z powyższym w ramach WBO cały budżet w wysokości 750 000 zł będzie można przeznaczyć na realizację zadania (z wyłączeniem kosztów projektowych). Dodatkowo informujemy, że wiaty śmietnikowe nie mogą być realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

261

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 227
Papier 34

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 142
Mężczyźni 119

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.