Nr projektu. 187

Wydłużenie pasa lewoskrętu w kierunku ulicy Lotniczej na skrzyżowaniu ulic Na Ostatnim Groszu i Legnickiej [WBO. 2016]

Głosów: 2 901

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: 1-1000000 zł

Uzasadnienie

Zadanie polegać ma na przebudowie drogi asfaltowej, stanowiącej część obwodnicy śródmiejskiej, na długości około 160 m, od kładki pieszej nad ulicą Na Ostatnim Groszu do skrzyżowania ulic Na Ostatnim Groszu, Legnickiej i Lotniczej, wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury, poprzez wydłużenie pasa do skrętu w lewo w kierunku Środy Śląskiej.
Prace polegać mają na wygospodarowaniu dodatkowego miejsca dla samochodów skręcających w lewo na ww wymienionym skrzyżowaniu. Obecnie auta skręcające w kierunku ulicy Lotniczej nie mieszczą się na istniejącym pasie do skrętu w lewo. Tym samym uniemożliwiają przejazd samochodom jadącym na wprost w kierunku ulicy Milenijnej. Często dochodzi do sytuacji, że skręcający w lewo w kierunku Środy Śląskiej stoją na lewym pasie do jazdy na wprost, gdyż nie mają możliwości zjechania na wydzielony stosunkowo krótki pas lewoskrętu. W godzinach szczytu drogowego samochody stoją na obu pasach do jazdy na wprost w ulicę Milenijną, aż od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką.
Wydłużenie pasa lewoskrętu upłynniłoby ruch na lewym pasie, co poprawiłoby bezpieczeństwo jadących na wprost w ulicę Milenijną, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zmniejszyłoby się ryzyko najechania na auta oczekujące na zwolnienie się miejsca na pasie dla skręcających w lewo w ulicę Lotniczą. Kierowcy nie musieliby, często ryzykownie, zmieniać pasów ruchu w celu ominięcia stojących aut. Przebudowa upłynniłaby ruch na drodze nr 5 stanowiącej element obwodnicy śródmiejskiej. Dodatkowo w godzinach szczytu ułatwi się przejazd pojazdom uprzywilejowanym, takim jak karetka pogotowia, straż pożarna, policja w obrębie tego skrzyżowania.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 750 000 zł ze względu na biegnące w tym miejscu liczne sieci podziemne. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 901

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 788
Papier 113

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 444
Mężczyźni 1 457

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.