Nr projektu. 160

Budowa chodnika dla pieszych przy ul. Kamieńskiego na odcinku od ul. Poświęckiej do ul. Polanowickiej. [WBO. 2016]

Głosów: 579

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 300 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Ulica Henryka Kamieńskiego jest główną artylerią dzielnicy Polanowice. Prowadzi do szkół, przychodni oraz łączy się z pobliskimi osiedlami domów jedno i wielorodzinnych. Chodniki dla pieszych znajdują się tylko na wybranych odcinkach ulicy. Z uwagi na rozbudowujące się osiedle przy ul. Polanowickiej i ul. Poświęckiej istnieje konieczność połączenia wskazanych ulic chodnikiem z kostki betonowej oraz wydzielenie przejścia dla pieszych przy ul. Polanowickiej. Pozwoli to bezpiecznie poruszać się pieszym wzdłuż ruchliwej ul. H. Kamieńskiego, a w szczególności dzieciom kierującym się do szkół i przedszkoli.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 300 000 zł. Niezależnie od WBO w tym roku zaplanowane jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę chodnika w wymienionej lokalizacji. Lider wskazuje budowę chodnika po stronie zachodniej, ale z uwagi na istniejące warunki terenowe (drzewa w pasie drogowym, na części działki niedrożny rów) konieczna jest analiza określająca po której stronie jezdni będzie możliwe wykonanie normatywnego chodnika (2,0m). W obecnej chwili ZDiUM jest w trakcie ww. analizy i przygotowywania materiałów do zlecenia dokumentacji. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Osobowice-Rędzin, Świniary, Lipa Piotrowska, Widawa, Polanowice-Poświętne-Ligota, Sołtysowice

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

579

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 388
Papier 191

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 333
Mężczyźni 246

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.