Nr projektu 98

Montaż progów zwalniających na ul. Pięknej [WBO 2015]

Głosów: 69

Kategoria: drogowe

Budżet zweryfikowany: 50 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt polega na montażu progów zwalniających na ul. Pięknej (odcinek drogi od skrzyżowania z Nyską do skrzyżowania z ul. Hubską). Ul. Piękna stała się ulicą o wysokim natężeniu ruchu – kierowcy zamiast jechać Al. Armii Krajowej skracają sobie drogę i przejeżdżają ul. Piękną nie respektując obowiązujących tam ograniczeń prędkości. Kierowcy rozwijają tam prędkości znacznie przekraczających dopuszczalne – standardowo 60-80 km/h (a obowiązuje tu ograniczenie do 30 km/h – „strefa”). Gdy jakiś kierowca jedzie zachowując prędkość zgodną z przepisami, pozostali uczestnicy ruchu wyprzedzają go nie zachowując należytej ostrożności, łamiąc przy tym obowiązujące przepisy drogowe oraz stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu i pieszych. Potwierdzeniem powyższego jest wysoka ilość stłuczek (na skrzyżowaniach ulic Piękna/Piękna, Piękna/Nyska oraz Piękna/Otmuchowska gdzie dodatkowo kierowcy nie respektują zasady pierwszeństwa pojazdów z prawej strony. Ponadto użytkowanie drogi niezgodnie z przepisami powoduje ponadnormatywny hałas, negatywnie oddziałujący na mieszkańców przyległych terenów mieszkaniowych. Dodatkowo ul. Piękną przechodzą dzieci które uczęszczają do Szkoły Podstawowej numer 9 oraz okolicznych przedszkoli (ABC, Pitagoras). W związku z budową kolejnych osiedli mieszkaniowych w okolicy znacząco wzrasta ruch na ul. Pięknej, dlatego ważne jest aby ograniczyć ruch i dostosować prędkość z jaką poruszają się po niej kierowcy, aby zapewnić zarówno im, jak i mieszkańcom okolicy bezpieczeństwo.
Progi zwalniające są niezbędne do ograniczenia prędkości i podniesienia bezpieczeństwa. Powinno to spowodować prawie całkowite wyeliminowanie uciążliwości i ryzyka związanego z nieprzepisowym ruchem drogowym.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt zweryfikowany pozytywnie z zastrzeżeniem, że montaż progów jest możliwy tylko na odcinku od ul. Hubskiej do ul. Nyskiej. W pozostałej części planowana jest inwestycja deweloperska i dopiero po jej zakończeniu będzie możliwa realizacja pozostałej części projektu. Koszt projektu został zweryfikowany na 50.000 PLN. Zmiana zakresu projektu wymaga zgody ze strony lidera projektu. Zakres projektu podobny do nr 69, 101, 108, 198, 200 oraz 499.

Lokalizacja

Osiedla Tarnogaj

Lokalizacja szczegółowa: Działki 80/1, 80/2, 13, 1, 1/2

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.