Nr projektu 750

Skatepark Tęczowa/Kolejowa – ogólnodostępne miejsce do uprawiania sportów alternatywnych – jazdy na deskorolce, rowerach wyczynowych BMX/MTB i łyżworolkach [WBO 2015]

Głosów: 65

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: 150 tys. zł - 500 tys. zł

Uzasadnienie

Stowarzyszenie Bike-Deskorolka-Snowboard (BDS) doprowadziło w 2004 r. do utworzenia na Placu Wolności bezpłatnego i otwartego miejsca do jazdy na deskorolce, rowerach BMX/MTB oraz łyżworolkach, czyli tzw. skateparku. Już wówczas wiadomo było o jego tymczasowym charakterze, planowano bowiem budowę Narodowego Forum Muzyki. Ostatecznie skatepark zlikwidowano w 2007 r. zapowiadają powstanie nowego obiektu sportowego na działce przy skrzyżowaniu ulic Tęczowej i Kolejowej, który do dzisiaj nie powstał. Dlatego celem niniejszego projektu jest utworzenie otwartej przestrzeni przystosowanej do uprawiania sportów alternatywnych, czyli jeździe na deskorolce, rowerach BMX/MTB i łyżworolkach. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu miejsce. Jedyny istniejący skatepark przy ul. Legnickiej ma zasadnicze ograniczenia. Nie można tam jeździć na niektórych typach rowerów, wejście do skateparku jest odpłatne, ogromna ilość chętnych przewyższa możliwości obiektu. Dlatego młodzi sportowcy często trenują w miejscach do tego nieprzystosowanych. Powoduje to określone uciążliwości i nie jest bezpieczne. Stowarzyszenie BDS szacuje, że liczba osób uprawiających te dyscypliny we Wrocławiu sięga kilkunastu tysięcy. Dzięki realizacji projektu będą oni mieć dostęp do alternatywnego skateparku i możliwość swobodnego rozwoju swoich sportowych pasji. Nieużywana działka zostanie zagospodarowana. Montaż atestowanych figur zminimalizuje zagrożenie zdrowia ćwiczących. Istnienie otwartego skateparku będzie mieć też istotną funkcję społeczną. Umożliwi z jednej strony integrację środowisk sportowych a z drugiej pozwoli młodym ludziom na rozsądne zagospodarowanie czasu wolnego. Stanie się też przestrzenią organizacji krajowych i międzynarodowych zawodów sportowych, promujących Wrocław w kraju i za granicą.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 500.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Północna część działki gminnej, obręb Stare Miasto, nr arkusza mapy AR_30, numer działki 8/5

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.