Nr projektu 733

Rewitalizacja podwórka w kwartale ulic Sienkiewicza 77-81 i Reja 17-21 wraz z odbudową placu zabaw dla małych dzieci. [WBO 2015]

Głosów: 504

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Projekt został zrealizowany w ramach WBO2015

Uzasadnienie

„Rewitalizacja podwórka w kwartale ulic Sienkiewicza 77-81 i Reja 17-21 wraz z odbudową placu zabaw dla małych dzieci.”

Projekt obejmuje odnowienie fragmentu zaniedbanego podwórka wewnątrz kwartałowego pozostającego w zarządzie gminy.
Podwórko jest zapleczem dla otaczających go budynków (dojazd, parkowanie i garażowanie samochodów mieszkańców, miejsce na śmietnik dla kilku kamienic) ale również, a raczej przede wszystkim jest miejscem zabaw dla dzieci.
Na tym fragmencie zachowała się piaskownica ocieniona drzewami (brzoza, bożodrzew) w tym owocowymi ( grusze, śliwy), z dorodną czereśnią .
Rewaloryzacja w/w podwórka wpisuje się w miejski plan rewitalizacji podwórek, porządkuje przestrzeń, oraz wykorzystując istniejące uwarunkowania (zachowany drzewostan, wydzielenie budynkami –osłona od przeciągów, zacienienie) stwarza enklawę zacisznego skweru służącego również szerszej społeczności mieszkańców (w sumie kilkanaście budynków) oraz gości – pozostaje to nadal przestrzeń wspólna w zarządzie miasta.
Proponowane zadanie polega na:
1. Utworzeniu i wygrodzeniu Placu zabaw dla małych dzieci w miejsce starej piaskownicy, (ustawieniu w zamian nowej, mniejszej oraz kilku sprzętów typowych dla placów zabaw - huśtawka, zjeżdżalnia, drabinki do wspinania). Plac proponujemy wygrodzić płotkiem oraz żywopłotem.
2. Ochronie istniejących drzew
3. Częściowej segregacji ruchu pieszego i kołowego poprzez wyznaczenie miejsc parkingowych, wytyczenie placu manewrowego dla śmieciarki i samochodów dostawczych wraz z utwardzeniem;
4. Zwiększeniu bezpieczeństwa przez wydzielenie chodników – dojść do budynków – krawężnikiem i niskimi żywopłotami (np. irgą)
5. Ochronie kamienic z początku XX w. podmywanych wodą opadową przez udrożnienie odwodnienia placu, uformowanie spadków , wykonanie opaski z biologicznie czynnym substratem przy budynkach garażowych.
6. Poprawie estetyki otaczających podwórko garaży (obsadzenie pnączy – bluszcz; winobluszcz na garażu oraz istniejącym betonowym płocie)
7. Uporządkowaniu spontanicznie zaprowadzonych przez mieszkańców klombów oraz nasadzeń zieleni
Jak wspomniano wcześniej Rewaloryzacja w/w podwórka wpisuje się w miejski plan rewitalizacji podwórek. Wykonanie zamierzonych prac w ramach WBO pozwoliłoby uporządkować podejmowane spontanicznie przez mieszkańców jednostkowe próby poprawy stanu podwórka (nasadzenie zieleni, przydomowe ogródki) oraz wpłynęłyby na poprawę stanu technicznego okolicznych budynków ( możliwe byłoby ich skuteczne osuszenie), przy równoczesnej poprawie estetyki i użytkowości współdzielonego terenu.
Ważne jest bezpieczeństwo dzieci, które obecnie wobec braku alternatywy, bawią się w zrujnowanej piaskownicy ale również na kontenerach w śmietniku lub wspinają się na dach garaży i biegają miedzy zaparkowanymi samochodami.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Dodatkowo informujemy, że wiaty śmietnikowe nie mogą być realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Kwota potrzebna na realizację projektu to 150.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Plac Grunwaldzki

Lokalizacja szczegółowa: Wrocław - podwórka w kwartale ulic Sienkiewicza 77-81 i Reja 17-21 numer geodezyjny działki (na podstawie www.geoportal.wroclaw.pl): (obręb pl. Grunwaldzki ) AR 29_11/2

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.

Realizacja


21.12.2016

Projekt zrealizowany. Oddany do użytku.


15.12.2016

Wykonawca zgłosił dziś gotowość zakończenia prac. Na przyszły tydzień zaplanowany jest odbiór inwestycji.