Nr projektu 282

Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicy Smętnej we Wrocławiu (przy cmentarzu) [WBO 2014]

Głosów: 467

Kategoria: droga

Budżet zweryfikowany: 90 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Projekt został zrealizowany w ramach WBO2014

Uzasadnienie

Proponowana inwestycja ma na celu budowę oświetlenia ulicznego przy ulicy Smętnej na Sępolnie, w okolicy cmentarza. Po stronie zachodniej ulicy Smętnej znajduje się zabudowa mieszkaniowo-usługowa (liczne warsztaty i inne usługi). Po stronie wschodniej ? położony jest Cmentarz Świętej Rodziny.

W tej chwili przy ulicy Smętnej nie ma żadnego oświetlenia (po zmierzchu panuje całkowita ciemność), nie ma go także nawet przy drodze do bramy głównej cmentarza (liczne punkty usługowe), co w przeszłości powodowało różnego rodzaju nieszczęśliwe wypadki, włamania i kradzieże. Ulica prowadzi do wału przeciwpowodziowego Odry, jest to często uczęszczana trasa rekreacyjna.
Ponadto ulica Smętna łączy okolicę położoną po wschodniej stronie ul. Monte Cassino z najbliższymi przystankami komunikacji miejskiej. Dodatkowo nawierzchnia na odcinku położonym na działce AR 4 2/15 jest bardzo złej jakości, nie ma tam asfaltu, liczne nierówności powodują duże zagrożenie szczególnie dla osób starszych.

Szczególnie istotna w projekcie jest pilna potrzeba poprawy bezpieczeństwa okolicy (liczne punkty usługowe) i komunikacji z cmentarzem oraz przystankami.

W roku 1995 był zgłaszany po raz pierwszy wniosek o budowę oświetlenia przy ulicy Smętnej (zebrano pod wnioskiem podpisy wszystkich okolicznych mieszkańców), z powodu braku środków inwestycja została zgłoszona do planowania na rok kolejny, jednak do dzisiaj nic nie nastąpiło (odpowiedź: pismo ZDiK nr EUXI-4/14086/17589/95).

Komentarz UMW:

W wyniku weryfikacji urealniono budżet przedsięwzięcia.

Lokalizacja

Osiedle Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Lokalizacja szczegółowa: Arkusz 4, działki: 1, 2/15; Arkusz 8, działka 9/10

Kontakt z liderem projektu

Realizacja


30.11.2016

Projekt zrealizowany. Oddany do użytku.