Brave Festival 2016 Outcasts o wykluczonych

Dwunasta edycja Brave Festival 2016 będzie poświęcona tematowi wykluczenia. W tym roku do Wrocławia w dniach 1 -16 lipca przyjadą ludzie, którzy pomocy sztuki postanowili odmienić swoje wykluczenie.


Już niebawem organizatorzy ogłoszą nazwiska artystów występujących na festiwalu, a sprzedaż biletów na wydarzenia ruszy w połowie maja.

- Dwunasta edycja Brave Festival to edycja znacząca i miejmy nadzieję symboliczna. Dlaczego tak sądzę? Gdyż jest to chyba edycja najbardziej ze wszystkich dotychczasowych właśnie o „wypędzeniach". Dzisiejszy świat jest planszą, na której setki tysięcy ludzi migruje, ucieka, przemieszcza się, szuka nadziei, ocalenia. Zdecydowaliśmy się mówić nie tylko o emigrantach, gdyż to zbyt świeże, wciąż rozgrywające się na naszych oczach tu i teraz. Zdecydowaliśmy się mówić w szerszym kontekście o ludziach, którzy od zawsze byli w swoich i obcych społecznościach odmienni, inni, a przez to byli stygmatyzowani i piętnowani. Tegoroczna edycja to kilkanaście zjawisk z całego świata ukazujących ludzi, których codzienność z rożnych przyczyn jest bardzo trudna i skomplikowana. Pokazujemy ludzi, którzy przy pomocy sztuki postanowili odmienić swoje wykluczenie - mówi Grzegorz Bral, dyrektor artystyczny Brave Festival.

Przychody ze sprzedaży biletów, jak co roku zostaną w całości przekazane na działalność międzynarodowej organizacji charytatywnej ROKPA, która pomaga przede wszystkim dzieciom w Tybecie. 

Zgłoś uwagę