Bolid PWR Racing Team podbił Włochy

Studenci z Politechniki Wrocławskiej jako pierwszy polski zespół triumfowali w zawodach Formuły Student, które w ubiegły weekend odbyły się we Włoszech. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, ekipa PWR Racing Team była najlepsza w prezentacji biznesowej i teście przyspieszenia.

  • PWR Racing Team

    fot. Krzysztof Mazur/PWr


O zwycięstwo na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano walczyło 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych. Początek rywalizacji to konkurencje statyczne: prezentacja biznesowa oraz Design Event, czyli prezentacja konstrukcyjna bolidu.

 

Fot.  Krzysztof Mazur/PWr

Nasz zespół od razu pokazał, że zapowiedź walki o czołowe miejsca w tym sezonie nie była przesadą. Według jury pokaz biznesowy PWR Racing Team był najlepszy, a w Design Event studenci uplasowali się na trzecim miejscu. 

Później przyszedł czas na bezpośrednią walkę na torze. Rozegrano pięć konkurencji dynamicznych: Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów), Skid Pad (jazda na czas po torze w kształcie „ósemki”), Autocross (pokonanie na czas jednego okrążenia toru), Endurance (wyścig główny) oraz Efficiency (ocena wydajność pojazdu).  

Czytaj też: PWR Racing TEAM wśród 30 Kreatynych Wrocławia

Bolid RT08 studentów PWr po raz kolejny okazał się najlepszy w teście przyspieszenia (czas 3,66 sekundy), a z wynikiem 55 sekund został sklasyfikowany na drugim miejscu podczas zmagań na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru. W pozostałych konkurencjach kierowcom PWR Racing Team nie poszło gorzej, bowiem w Skid Padzie i Endurance zajęli drugie miejsca.

Krzysztof Mazur/PWr

– To historyczne zwycięstwo, ale przyjmujemy je tak, jakby nic się nie stało i nie osiadamy na laurach, bo sezon wyścigowy jest długi i ciężki. Już we wtorek wyjeżdżamy na zawody do Czech, później czeka nas występ w Niemczech, a na koniec na Węgrzech – mówi Magdalena Klimek, liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team.

Więcej informacji o rywalizacji w Formule Student oraz kolejnych startach PWR Racing Team na Facebooku.

materiały Politechniki Wrocławskiej

Zgłoś uwagę