Boban Jović w Śląsku Wrocław

Boban Jović dołączył do drużyny Śląska Wrocław na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. Słoweński prawy obrońca przeszedł do drużyny Jana Urbana z tureckiego Bursasporu.

  • fot. slaskwroclaw.pl


Śląsk Wrocław już od dłuższego czasu poszukiwał nominalnego prawego obrońcy, który wzmocniłby rywalizację na tej pozycji. W związku z kontuzją podstawowego zawodnika WKS-u Kamila Dankowskiego, starania o transfer trzeba było przyspieszyć. Dziś wrocławski klub przekazał dobrą informację, gdyż kontrakt ze Śląskiem podpisał dobrze znany polskim kibicom Boban Jović. Słoweniec najbliższy sezon spędzi w klubie ze stolicy Dolnego Śląska na zasadzie wypożyczenia, przy czym WKS zapewnił sobie prawo pierwokupu tego zawodnika.

Słoweniec urodził się 25 czerwca 1991 roku w Celje. Przygodę z futbolem rozpoczął w klubie NK Šampion, skąd przeszedł do NK Aluminij. W 2009 roku był już zawodnikiem NK Olimpija Lublana, gdzie spędził pięć sezonów.

Polscy fani bliżej poznali Bobana Jovicia po jego przenosinach do Wisły Kraków. 26-latek w Białej Gwieździe spędził dwa lata, a w polskiej Ekstraklasie na koncie zapisał 61 meczów, 11 asyst oraz jedną bramkę. Solidną grą na krajowych boiskach zapracował na transfer do Bursasporu, lecz kontuzja sprawiła, że nie mógł liczyć na regularne występy w tureckiej Super Lidze. 

Zgłoś uwagę