„Dominikański” zaczyna piąć się w górę (ZDJĘCIA)

Biurowiec wyszedł z poziomu „0”

 • Rozpoczęła się budowa pierwszych ścian naziemnej kondygnacji w biurowcu „Dominikański”, który powstaje w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego.

  Rozpoczęła się budowa pierwszych ścian naziemnej kondygnacji w biurowcu „Dominikański”

 • Budynek "dominikańskiej" powstaje w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego.

  Budynek powstaje w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego.

 • To największa inwestycja biurowa realizowana obecnie w stolicy Dolnego Śląska. Jest to kompleks biurowy klasy A, który będzie oferował łącznie około 40 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Budynek ma być gotowy w drugim kwartale 2015 r.

  Jest to kompleks biurowy klasy A, który będzie oferował łącznie około 40 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Budynek ma być gotowy w drugim kwartale 2015 r.

 • Powierzchnie pięter „Dominikańskiego” wynoszą od 5,3 tys. do 6,1 tys. m kw

  Powierzchnie pięter „Dominikańskiego” wynoszą od 5,3 tys. do 6,1 tys. m kw

 • W budynku zaplanowano także dwupoziomowy parking podziemny z 372 miejscami postojowymi oraz parking dla rowerów.

  W budynku zaplanowano także dwupoziomowy parking podziemny z 372 miejscami postojowymi oraz parking dla rowerów.

 • Kompleks powstaje zgodnie z zasadami zielonego budownictwa i otrzymał już precertyfikcję LEED na poziomie Gold.

  Kompleks powstaje zgodnie z zasadami zielonego budownictwa i otrzymał już precertyfikcję LEED na poziomie Gold.

 • Jest to kompleks biurowy klasy A, który będzie oferował łącznie około 40 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Budynek ma być gotowy w drugim kwartale 2015 r.

  Jest to kompleks biurowy klasy A, który będzie oferował łącznie około 40 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia.

 • Biurowiec w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego we Wrocławiu

  Biurowiec w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego

 • Plac Dominikański we Wrocławiu przed i po budowie biurowca


Rozpoczęła się budowa pierwszych ścian naziemnej kondygnacji w biurowcu „Dominikański”, który powstaje w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu tzw. placu Dominikańskiego.

To największa inwestycja biurowa realizowana obecnie w stolicy Dolnego Śląska. Jest to kompleks biurowy klasy A, który będzie oferował łącznie około 40 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. Budynek ma być gotowy w drugim kwartale 2015 r.

- Jest to ważna inwestycja nie tylko pod względem biznesowym - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.- Wrocław od lat czekał na zagospodarowanie tej okolicy. Powstanie tu ciekawy architektonicznie, nowoczesny budynek biurowy, wokół którego stworzymy atrakcyjną przestrzeń publiczną, a przyszli użytkownicy kompleksu będą pracować w komfortowych i przyjaznych warunkach.

Powierzchnie pięter „Dominikańskiego” wynoszą od 5,3 tys. do 6,1 tys. m kw. W budynku zaplanowano także dwupoziomowy parking podziemny z 372 miejscami postojowymi oraz parking dla rowerów. Kompleks powstaje zgodnie z zasadami zielonego budownictwa i otrzymał już precertyfikcję LEED na poziomie Gold.

Już teraz część biur w budynku „Dominikański” została wynajęta. Do pierwszych najemców należy międzynarodowa firma doradcza Deloitte, która wynajęła tu ponad 1,3 tys. m kw. powierzchni biurowej. Będzie się tam mieścił wrocławski oddział tej spółki. Wiadomo także, że prawie 2,4 tys. m kw. zajmą tu wrocławskie oddziały Skanska. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska SA, natomiast za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.

Czy wiesz, że…

Pierwszym inwestorem na tej działce była irlandzka firma NCC, która planowała budowę 7 kondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni 45 tys mkw. Inwestycja miała rozpocząć się w połowie 2003 roku, zakończyć w 2005r.

Pod koniec 2006 roku nowym właścicielem została również irlandzka firma - CEE Real Estate Assets. Planowała budowę kompleksu mieszkalno-biurowego o łącznej pow. ok. 56 tys. m². Inwestycja miała rozpocząć się na początku 2007 roku, a zakończyć w połowie 2009 roku. Całość miała nosić nazwę „CEE Centrum”. Niestety inwestycja zakończyła się na wstępnych badaniach archeologicznych. Po tym etapie budowa została wstrzymana ze względu na brak środków finansowych.

W październiku 2011r. działka została zakupiona przez Skanska Property Poland. Inwestor zaplanował budowę kompleksu biurowego z usługami na parterze. Pierwotnie inwestycja nosiła nazwę "Oławska 33", w kwietniu 2013 ogłoszono nową nazwę - "Dominikański".

Katarzyna Kunka

zdjęcia Janusz KrzeszowskiZgłoś uwagę