Dominikański gotowy

Ostatni z budynków kompleksu biurowego Dominikański uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Obecnie trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach, do których wprowadzą się najemcy.

 • dominikanski-wroclaw

  Kompleks biurowy Dominikański, fot. Tomasz Walków

 • dominikanski-wroclaw

  Kompleks biurowy Dominikański, fot. Tomasz Walków

 • dominikanski-wroclaw

  Kompleks biurowy Dominikański, fot. Tomasz Walków

 • dominikanski-wroclaw

  Kompleks biurowy Dominikański, fot. Tomasz Walków


W maju tego roku pozwolenie na użytkowanie otrzymał budynek A wraz ze zrewitalizowanym, XVIII wiecznym Pałacem Oppersdorfów (budynek C). Teraz pozwolenie na użytkowanie otrzymał budynek B, który oferuje ponad 23 tys. mkw, czyli ponad połowę powierzchni najmu całego kompleksu. Łączna powierzchnia najmu wynosi 40 tys. mkw. Jego użytkownicy mogą także korzystać z 380 miejsc parkingowych.

Kompleks biurowy Dominikański, fot. Tomasz Walków

- Wrocław był pierwszym rynkiem regionalnym, w którym zaczęliśmy realizować nasze projekty, a kompleks Dominikański jest dowodem na to, że stolica Dolnego Śląska jest wciąż miejscem, w którym warto inwestować - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. - Miasto pozostaje bardzo atrakcyjnym punktem na mapie Polski, przede wszystkim dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Budowa Dominikańskiego trwała 2 lata

Dominikański zlokalizowany jest w samym centrum Wrocławia, na skrzyżowaniu ul. Oławskiej oraz Piotra Skargi i Wierzbowej, tuż przy placu Dominikańskim. Budowa kompleksu biurowego trwała ponad dwa lata.

pl. Dominikański w marcu 2014 r., fot. Janusz Krzeszowski

To był ostatni do zabudowy kwartał Pl. Dominikańskiego, czytaj - Kamień węgielny pod Dominikański.

W marcu ubiegłego roku Dominikański wyszedł z poziomu "0", czytaj - Dominikański zaczyna piąć się w górę (ZDJĘCIA).

Wkrótce do Dominikańskiego wprowadzą się najemcy

Dominikański zaprojektowany został zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa w taki sposób, by tworzył idealne środowisko wewnętrzne przy znacznej redukcji zużycia energii. Posiada certyfikat LEED na poziomie Gold. Kompleks został zaprojektowany w taki sposób, aby zachęcić pracowników do ekologicznych środków transportu. W budynku umieszczono stacje dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla cyklistów, a także punkty do ładowania aut elektrycznych.

Nowoczesna przestrzeń biurowa, obszerne patio, liczne punkty usługowe oraz specjalnie zaprojektowana mała architektura sprawiają, że obiekt ma być przyjaznym miejscem nie tylko dla rozwoju biznesu, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta.

Dominikański jest już w ponad 70 proc. wynajęty, fot. Tomasz Walków

Największą powierzchnię w kompleksie zajmie firma HP Global Business Center, która wynajęła 16, 4 tys. mkw. Była to jedna z największych umów podpisanych w 2014 roku na polskim rynku biurowym w miastach regionalnych. HP Global Business Center wprowadzi się do Dominikańskiego do listopada 2015 roku.

Dominikański jest czwartą inwestycją biurową Skanska zrealizowaną we Wrocławiu. Natomiast jego projekt architektoniczny powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group.Zgłoś uwagę