BioForum we Wrocławiu

20 maja rozpoczyna się we Wrocławiu dwudniowe Bioforum – największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej. Weźmie w niej udział około 300 osób: naukowcy, przedsiębiorcy, szkoleniowcy i studenci kierunków biomedycznych czy biotechnologii. Wiodącym tematem będzie komercjalizacja nauki. Jeszcze można się zgłaszać.

  • bioforum 2015 plakat wrocław


Główną ideą BioForum jest stymulowanie współpracy przedstawicieli nauki i biobiznesu aby zwiększyć potencjał polskiej biogospodarki. Pierwszym zakładanym efektem tej współpracy jest tworzenie innowacyjnych startupów, skupiających wiedzę, doświadczenie naukowców oraz potencjał i energię najlepszych absolwentów wyższych polskich uczelni.

Światowi goście

Wśród zaproszonych osób jest m.in. Franklin Pitcher Johnson jr. założyciel wielu firm, również typu venture capital, który wypunktuje biznesowy potencjał Polski. Wskaże coś, czego na co dzień większość Polaków nie zauważa – realną wartość Polski na rynkach światowych. BioForum przybliży również warunki współpracy biznesowej między Polską a Saksonią czy Ameryką Południową. Inny uczestnik konferencji, Richard Brown przedstawi światowe zapotrzebowanie na leki biotechnologiczne. Gdy po wykładzie okaże się, że jest ono największe od lat, wiele osób zapewne weźmie udział w kolejnych wykładach i warsztatach traktujących o komercjalizacji badań naukowych i zakładaniu startupów.

Studenci, pracodawcy, start up-y

Studenci będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się ramię w ramię z potencjalnymi pracodawcami. Od liderów najbardziej wpływowych firm biotechnologicznych w Polsce będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Korzystając ze strefy job hunting, studenci będą mogli zapoznać się z ofertami pracy z sektora life science. Ten, kto za kilka lat widzi siebie w roli pracodawcy, a nie pracownika, niewątpliwie zainspiruje się spotkaniem ze studenckimi startupami. Zarówno tymi początkującymi – Spiruu oraz Face Controller oraz InnoGene, który startupem już dawno nie jest, bo przekształcił się w sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo. Inspirację przekuć w działanie pomoże ekspert, który doradzi gdzie pozyskiwać fundusze na realizację naukowo-biznesowych marzeń.

Naukowcy i przemysł

Unikalna, targowa formuła konferencji pozwoli na bezpośredni kontakt naukowców z przedstawicielami przemysłu (kilkadziesiąt wystawców z branży life science). Naukowcy będą mieli również niecodzienną okazję do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących komercjalizacji projektów badawczych.

Impreza jest kojarzona z innowacyjnym biobiznesem opartym na osiągnięciach naukowych. W tym roku organizatorzy postanowili nadać jej dodatkową wartość poprzez warsztaty dla studentów i naukowców. 

Konferencja BioForum odbywa się w hotelu Haston przy ul. Irysowej w dniach 20-21 maja. Start o godz. 9.00.

Dodatkowe informacje dotyczące największych targów biobiznesu w Europie Środkowej, znajdą Państwo na  stronie http://cebioforum.com/Zgłoś uwagę