Bilety na spektakle Brave Festival 2015 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 8 lipca do godz.12

  • Abou Diarra

  • Zanzibar Taarab / Kidumbak Ensemble

  • Vieux Farka Touré


Mamy dla was 3 podwójne zaproszenia na trzy spektakle tegorocznej edycji Brave Festival:

Na występ Abou Diarra (11 lipca, godz.18, Impart)

Na występ Vieux Farka Toure (12 lipca, godz. 18, Impart)

Na występ Zanzibar Taarab Kidumbak Ensemble (14 lipca, godz. 18, Synagoga pod Białym Bocianem)

Tegoroczny Brave Festival 2015 to święte dźwięki  Afryki - ponad 700-letnia tradycja zachodnioafrykańskich bardów, pieśni Pigmejów z lasu równikowego, święte obrzędy i instrumenty oraz melodie łączące wpływy kultur znad Ocenau Indyjskiego, arabskiej i afrykańskiej. To będzie podróż w świat opowieści i snucia narracji przy pomocy dźwięków świętych instrumentów. Tematem 11. edycji Brave Festival są grioci, strażnicy pamięci i tradycji Zachodniej Afryki. Przed nami tydzień koncertów, spektakli i spotkań z wyjatkowymi artystami.

Abou Diarra jest nazywany „Jimim Hendrixem n’goni”, jednego z trzech najważniejszych instrumentów griotów. Dawne tradycje myśliwych ludu Mandingo łączy z bluesem, jazzem i reggae. pochodzi z Mali.

Vieux Farka Touré to gitarzysta, wokalista i kompozytor. W jego muzyce można usłyszeć dźwięki Zachodniej Afryki, ale również pieśni malijskie, elementy bluesa, rocka, a nawet muzyki latynoskiej. The Guardian napisał o nim, że będzie gwiazdą afrykańskiej gitary. Pochodzi z Mali.

Zanzibar Taarab / Kidumbak Ensemble to grupa łącząca tradycje żeglarzy z Oceanu Indyjskiego, rytmy Zachodniej Afryki i melodie ze świata arabskiego. Jej nazwa nawiązuje do dwóch muzycznych tradycji charakterystycznych dla Zanzibaru – taarab i kindumbak.

Aby wygrać bilety (3 podwójne) trzeba do 8 lipca do godz. 12  wysłać formularz, w którego treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i spośród wymienionych powyżej artystów wskazać tego, którego chciałbyś/-łabyś zobaczyć i krótko uzasadnić swój wybór. Decyduje kolejność nadesłania maili. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu. W razie braku możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą nagroda przechodzi na kolejną osobę z listy, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Zgłoś uwagę