Wrocławskie firmy pobiegną z pomocą - trwają zapisy na Bieg Firmowy

Trwają zapisy na wrocławski Bieg Firmowy, który zaplanowano na maj. To już szósta edycja jednej z najpopularniejszych imprez sportowych dla firm w Polsce. W zeszłym roku we Wrocławiu uczestniczyło w niej aż sześć  tysięcy osób.


Bieg Firmowy to charytatywna inicjatywa dla pracowników firm z całej Polski.

Biegi organizowane są od 2013 roku w maju we Wrocławiu, a w czerwcu w Warszawie. Do tej pory w 10 edycjach imprezy wzięło udział 25 tysięcy osób, pracowników ponad 900 firm.

W zawodach biorą udział pięcioosobowe zespoły złożone z pracowników firm, na ogół z Dolnego Śląska oraz sąsiednich województw. Adres siedziby przedsiębiorstwa nie jest ograniczeniem, we Wrocławiu mogą się ścigać pracownicy firm z Suwałk, Ustrzyk Dolnych i Wejherowa.

Bieg Firmowy 2018

Bieg Firmowy 2018

Biegi i maratony
Termin 19 maja 2018 12:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Bieg ma charakter sztafety. Każdy z uczestników ma do pokonania 5 km w kompleksie Stadionu Olimpijskiego - w sumie zespół przebiegnie więc 25 km. W tym roku zwiększono limit uczestników, na chętnych czeka aż 6,5 tys. pakietów startowych.

Pobiegnij dla podopiecznych Fundacji Everest

Ideą biegu jest szerzenie aktywności wśród pracowników firm oraz pomoc najbardziej potrzebującym. Tegoroczny dochód z biegu firmowego przeznaczony zostanie na leczenie, rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych Fundacji Everest z Wrocławia, która powstała w 2012 roku. W poprzednich latach podczas biegów firmowych udało się zebrać ponad 350 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację dzieci.

– Co roku wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Tysiące biegaczy wspólnie tworzy tę fantastyczną, charytatywną sztafetę. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy o zwiększenie limitu uczestników. Bardzo cieszy nas tak wysoka frekwencja, dzięki temu możemy zgromadzić jeszcze więcej pieniędzy na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Everest – podkreśla Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

Podczas wydarzenia zaplanowano zajęcia dla najmłodszych, to m.in. Bieg Krasnala na dystansach 60 i 100 metrów. Uczestnicy oraz kibice będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych wspólnie ze sponsorami i partnerami biegu.

Jak zgłosić się do biegu?

Żeby zgłosić swoją drużynę, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.biegfirmowy.pl oraz opłacić opłatę startową, w zależności od wybranego pakietu:

  • Pakiet standard 350 zł netto/drużyna (70 zł/osobę)
  • Pakiet premium - z logo firmy - 495 zł netto/drużyna (99 zł/osobę) - możliwość zakupu wyłącznie do 15 marca.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilach: na Facebooku i Instagramie. Tak wyglądała zeszłoroczna edycja biegu we Wrocławiu:

Sponsorami Biegu Firmowego we Wrocławiu są: KRUK SA. (sponsor główny), 3M, AmRest, Credit Suisse, UTC Aerospace Systems, WABCO (sponsorzy strategiczni) oraz Kaufland i Pyszne.pl (sponsorzy wspierający).

Patronat medialny nad wydarzeniem objął oficjalny portal internetowy Wrocławia - wroclaw.pl.Zgłoś uwagę