W sobotę Bieg dla Hospicjów

W sobotę, 2 marca o godzinie 11.00 wystartuje czwarta edycja Biegu dla Hospicjów. Bieg zaplanowano na trasie o długości 4,2 km, wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu i w jego najbliższej okolicy (wał nad Odrą).

  • Fot. archiwum / Fundacja Hospicyjna we Wrocławiu

    Fot. archiwum / Fundacja Hospicyjna we Wrocławiu


W biegu wystartuje ponad tysiąc uczestników. Opłaty startowe w całości zostaną przeznaczone na potrzeby hospicjów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, herbatę i znaną uczestnikom poprzednich edycji wojskową grochówkę, a najlepsi - dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają również pamiątkowy medal.

Trasa Biegu dla Hospicjów 2019

– To już kolejna edycja imprezy charytatywnej (organizowanej razem z Fundacją Hospicyjną), z której cały dochód zostanie przekazany na potrzeby pacjentów wrocławskich hospicjów – informuje Wojciech Gęstwa, dyrektor MCS Wrocław.

Regulamin i program czwartej edycji Biegu dla Hospicjów dostępne do pobrania:

Ponad 50 tysięcy złotych w 2018 r.

W 2018 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie ponad 51 tysięcy złotych. Zostały one przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów. Zebrane środki pozwoliły na zakup sprzętu, w tym 7 nowych łóżek dla drugiego z hospicjów, leków, odżywek, środków opatrunkowych i higienicznych. Sfinansowano również wycieczkę dla osieroconych dzieci.

Fundusze zebrane podczas czwartej edycji biegu przeznaczone będą nie tylko na potrzeby wrocławskich hospicjów, ale po raz pierwszy także Hospicjum św. Jana Pawła II w Kabudze (Rwanda). Hospicjum założone i prowadzone przez Siostry od Aniołów działa od 2013 r., jest pierwszą placówką opieki paliatywnej w Rwandzie. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na sfinansowanie całorocznego pobytu jednego chorego w tym hospicjum.

4. Bieg dla Hospicjów

4. Bieg dla Hospicjów

Biegi i maratony / Zawody
Termin 2 marca 2019 11:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Bieg organizowany jest przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Akademii Wychowania Fizycznego i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Zobacz także:Zgłoś uwagę