Bus do kultury dla seniorów

Wystarczy zadzwonić, podać nazwę i termin wydarzenia kulturalnego, a bus do kultury zawiezie na nie bezpłatnie osobę straszą (60+). Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe rozpoczęło akcję „Razem na wydarzenie kulturalne”.


– Osoby starsze, pomimo szerokich zainteresowań, mają często utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Przeszkodą jest zwykle ograniczona mobilność, wynikająca ze złego stanu zdrowia, uniemożliwiająca bezproblemowe korzystanie z środków komunikacji miejskiej – mówi Agata Pawlińska z Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego, koordynatorka projektu, Agata Pawlińska z Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego. – To właśnie do nich adresowana jest nasza oferta.

By zamówić bus do kultury, trzeba zadzwonić pod numer 608 087 675 lub napisać maila na adres redakcja@gitaraplus.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę i termin wydarzenia oraz liczbę osób zainteresowanych wyjazdem. Warunkiem jest, by wybrane imprezy kulturalne odbywały się na terenie Wrocławia. Jednorazowo na taką wycieczkę może wybrać się 5 do 7 osób. Jednak nie jest wymagane, by to osoba zgłaszająca swoją propozycję znajdowała komplet uczestników. O zaakceptowaniu propozycji wyjazdu chętni są informowani telefonicznie i wtedy też mają możliwość podania adresu, pod który powinien podjechać po nich bus.

Darmowe przejazdy busem na wydarzenia kulturalne to jeden z elementów projektu dedykowanego seniorom, na które WTG uzyskało fundusze z Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej w ramach programu ASOS. Częścią projekt realizowanego przez WTG jest również działalność redakcji złożonej z osób 60+, której wydawnictwa – miesięcznik KABEL i portal Kultura Dla Seniora.

Organizatorzy przypominają, że bezpłatny jest jedynie sam przejazd. Natomiast koszt ewentualnych biletów wstępu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

ak

Zgłoś uwagę